LIVE: Ουκρανία - Βόρεια Ιρλανδία 0-2 (Τελικό)

Οι Ιρλανδοί άνοιξαν το σκορ στο 47' με κεφαλιά του Μακόλεϊ, μετά από σέντρα στο δεύτερο δοκάρι - Το ματς διακόπηκε για λίγα λεπτά λόγω χαλαζόπτωσης

Στο απογευματινό παιχνίδι της ημέρας (19:00), η Βόρειος Ιρλανδία αντιμετωπίζει την Ουκρανία σ' ένα ματς από το οποίο η ήττα μπορεί ν' αποδειχθεί μοιραία και η νίκη μπορεί να δώσει ώθηση για το κυνήγι της πρόκρισης μέχρι τέλους.

Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση από το gazzetta.gr εδώ

Πρόκειται για δύο αντιπάλους που έμειναν δίχως βαθμό στην πρώτη αγωνιστική και τους δύο προπονητές να δίνουν ιδιαίτερη έμφαση στην ανάγκη που υπάρχει να δείξουν οι ποδοσφαιριστές τους πως έχουν τη σωστή νοοτροπία για να φανούν δυνατοί και να μπορέσουν να διαχειριστούν οποιαδήποτε κατάσταση παρουσιαστεί εντός αγωνιστικού χώρου στο 90λεπτο.

Οι δύο τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις, ήταν για τα προκριματικά του Euro 2004, όταν τότε ούτε οι Ουκρανοί αλλά ούτε και οι Βορειοϊρλανδοί είχαν καταφέρει να σκοράρουν (0-0 και τα δυο ματς).

Πιθανές ενδεκάδες:

Ουκρανία: Πιάτοφ, Φεντέτσκι, Κατσερίντι, Ρακίτσκι, Σέβτσουκ, Στεπανένκο, Σίντορτσουκ, Κοβαλένκο, Γιαρμολένκο, Κονοπλιάνκα, Ζοζούλια

Βόρειος Ιρλανδία: ΜακΓκόβερν, ΜακΛάφλιν, Κάθκαρτ, Έβανς, ΜακΌλεϊ, Φέργκιουσον, Ντάλας, Ντέιβις, Νόργουντ, Λάφερτι, Γουόσινγκτον

Διάβασε περισσότερα στο: Η Βρετανία στα ... χαρακώματα | Euro 2016 | gazzetta.gr
Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook