Τουρκία: Μοναδικό σκηνικό με τριπλή εκτέλεση πέναλτι! - Δείτε βίντεο

Ο τερματοφύλακας έπιασε το πρώτο πέναλτι - Ο διαιτητής διέταξε επανάληψη με τον γκολκίπερ να αποκρούει για δεύτερη φορά - Μετά την αποβολή για νέα παράβαση στη θέση του έκατσε αμυντικός που έπιασε και το τρίτο πέναλτι!

penalti-tourl
Ένα τρομερό σκηνικό συνέβη σε αγώνα της τρίτης κατηγορίας της Τουρκίας.

Η Βελιμέσεσπορ κέρδισε πέναλτι απέναντι στην Ουσάκσπορ στις καθυστερήσεις του ματς κι ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0. Ο γκολκίπερ της τελευταίας, Ερσίν Αϊντίν, απέκρουσε την εκτέλεση, αλλά ο διαιτητής διέταξε επανάληψη κρίνοντας πως είχε βγει από την εστία του παράτυπα και τον κιτρίνισε.

Στην επανάληψη θεώρησε πως ο τερματοφύλακας, που απέκρουσε ξανά (!) έκανε την ίδια… παρανομία και τον απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η Ουσάκσπορ μην έχοντας άλλες αλλαγές έδωσε γάντια στον δεξιό της μπακ, Λεβέντ Ακτούγκ, ο οποίος όμως απέκρουσε για τρίτη φορά την εκτέλεση και μάλιστα δίχως να… παρατυπήσει.

Για την ιστορία, η Ουσάκσπορ επικράτησε 2-0.

Üç kez tekrarlanan penaltıda gole izin vermedi I Uşakspor ile Ergene Velimeşespor maç özeti

Πηγή: sport-fm.gr

Δείτε βίντεο: Αυτή η τριπλή εκτέλεση πέναλτι θα μείνει στην ιστορία!
Αυτή η τριπλή εκτέλεση πέναλτι θα μείνει στην ιστορία!