Κύπελλο μπάσκετ: Ο Ολυμπιακός Β' ηττήθηκε από το Ανατόλια με 91-76

Ο Ολυμπιακός Β' ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο Κύπελλο Ελλάδας αφού αποκλείστηκε από το Ανατόλιαμετά την έντος έδρας ήττα από το Ανατόλια

4906562
Η αναμέτρηση έγινε στη βοηθητική σάλα του ΣΕΦ με τους γηπεδούχους να στερούνται τις υπηρεσίες του Ποκουσέφσκι.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να επιβάλλουν πλήρως το ρυθμό τους, είχαν καλά στατιστικά πίσω από τα 6,75 και βρέθηκαν γρήγορα με διψήφια διαφορά πόντων την οποία διατήρησαν μέχρι την ανάπαυλα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η αναπτυξιακή ομάδα του Ολυμπιακού κατάφερε να μειώσει σε 56-59, όμως και πάλι οι Θεσσαλονικείς βρήκαν τρόπο να ξεφύγουν στο σκορ. Οι όποιες προσπάθειες αντεπίθεσης έπεσαν στο κενό κι έτσι το Ανατόλια θα υποδεχτεί την Λάρισα (ομάδα Basket League) στην επόμενη φάση.

Τα δεκάλεπτα: 14-26, 37-46, 59-70, 76-91