Champions League, Λίβερπουλ-Μπάγερν 0-0: Ανοι«Χ»τοί λογαριασμοί!

Η Λίβερπουλ σπατάλησε μεγάλες ευκαιρίες με τον Μανέ, η Μπάγερν είχε τις δικές της στιγμές, αλλά το 0-0 δεν άλλαξε και η πρόκριση θα κριθεί στο Μόναχο - Ίδιο σκορ και στο Λιόν-Μπαρτσελόνα με τους Γάλλους να έχουν δοκάρι και τους Καταλανούς 23 τελικές!

liverpool_bayern_draw_art
Τελικά όλες παραδόσεις στο ποδόσφαιρο δεν μπορούν να σπάσουνε!

Τρίτη επίσκεψη της Μπάγερν Μονάχου στο Άνφιλντ και τρίτη λευκή ισοπαλία σε Ευρωπαϊκό αγώνα με την Λίβερπουλ κι έτσι όπως στα δύο προηγούμενα ραντεβού τους (για το πάλαι ποτέ Κύπελλο Κυπελλούχων) η πρόκριση στους 8 του Champions League θα κριθεί στον επαναληπτικό του Μονάχου.

Η Λίβερπουλ στο καλό της πρώτο ημίχρονο έχασε απίστευτες ευκαιρίες με τον Μανέ. Στο δεύτερο 45λεπτο οι Γερμανοί είχαν καλύτερη αμυντική λειτουργία και κινδύνεψαν μόνο στο 85' (πάλι με τον Μανέ), ενώ η Μπάγερν είχε κι αυτή κάποιες φάσεις τις οποίες δεν εκμεταλλεύτηκε.

Χωρίς γκολ έληξε και το άλλο ματς μεταξύ της Λιόν και της Μπαρτσελόνα, αλλά το τελικό σκορ αποτελεί μαγική εικόνα.

Η Λιόν ειδικά στο πρώτο ημίχρονο έπαιξε εξαιρετικά είχε δοκάρι και δύο, τρεις μεγάλες φάσεις με την Μπαρτσελόνα να έχει 10 τελικές στα πρώτα 25 λεπτά, να τελειώνει το ματς με 25, αλλά είτε ο Λόπεζ, είτε η αστοχία δεν επέτρεψαν να μπει κάποιο γκολ.

Θυμηθείτε την εξέλιξη των αγώνων λεπτό προς λεπτό όπως την παρακολουθήσατε μέσα από το www.protothema.gr.