Μέγας Τσιτσιπάς, απέκλεισε τον Τιμ και αντιμετωπίζει Τζόκοβιτς!

tsitsipas

Ασταμάτητος ο Έλληνας πρωταθλητής

Στον τρίτο γύρο του Rogers Cup, που διεξάγεται στο Τορόντο, προκρίθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Ο 20χρονος Έλληνας πρωταθλητής απέκλεισε τον Ντόμινικ Τιμ, νούμερο 8 στην παγκόσμια κατάταξη με 6-3 και 7-6.

Ούτε η βροχή που διέκοψε προσωρινά τον αγώνα στο 1-1 του δεύτερου σετ στάθηκε ικανή να κόψει τη φόρα του Τσιτσιπά, που ήταν πιο ψύχραιμος από τον Αυστριακό αντίπαλό του.

Το νούμερο 27 στον κόσμο πλέον θα βρει μπροστά του τον τεράστιο Νόβακ Τζόκοβιτς για πρώτη φορά στην καριέρα του. Ο Σέρβος, που είναι στο 10 της παγκόσμιας κατάταξης μετά από κάποιους τραυματισμούς που τον έριξαν στη λίστα, απέκλεισε με 6-3, 6-4 τον Καναδό Πίτερ Πολάνσκι.