Πασκουάλ: «Απαράδεκτοι στο πρώτο ημίχρονο, να μας γίνει μάθημα»

pasqual

Ο Τσάβι Πασκουάλ έκανε ειδική αναφορά στο πρώτο ημίχρονο και την τραγική εικόνα που έδειξε ο Παναθηναϊκός στο Μιλάνο

«Ήταν ξεκάθαρο πως στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα μας ήταν εντελώς διαφορετική. Παίξαμε καλύτερη άμυνα, ξεκινήσαμε από αυτό το κομμάτι κι αυτό μας βοήθησε να είμαστε καλύτεροι και στην επίθεσή μας» δήλωσε ο Καταλανός τεχνικός και συνέχισε:

«Νομίζω πως είναι απαράδεκτο αυτό που συνέβη στα πρώτα 20 λεπτά. Δεν παίξαμε καθόλου άμυνα κι αυτό πρέπει να μάθουμε από τη σημερινή νίκη εν όψει των playoffs».

Ο Κιθ Λάνγκφορντ μίλησε στο Eurohoops για τη δύσκολη περίοδο που βιώνει ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, με τον Αμερικανό σκόρερ να αναφέρεται στη νίκη επί της Νταρουσάφακα, στο πώς μπορεί να προχωρήσει η ομάδα, αλλά και στο περιστατικό με την “απάντησή” του στην εξέδρα.

4b7ed4d4-mitoglou_gist_pappas_pao_darussafaka-625x375

Μόνο η μεγάλη εμφάνιση του Ντίνου Μήτογλου συγκαταλέγεται στα θετικά για τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ, σε ένα βράδυ που παραλίγο να εξελιχθεί σε εφιάλτη. Η παρατεταμένη κακή εικόνα, η έκρηξη του Γιαννακόπουλου και η ομάδα που “πνίγεται” αδικαιολόγητα από την πίεση.

4656190

Ο Ντουρμισάι ισοφάρισε στο 82' το γκολ του Νικολιά και... κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Ευριπίδης Γιάκος! Με εξαιρετικό πλασέ και με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 3-1, δίνοντας «ανάσα» στον ΠΑΣ Γιάννινα.

citizens

Η Μάντσεστερ Σίτι με δύο γκολ του Ζεσούς και ένα του Στέρλινγκ επικράτησε της Έβερτον, προσπέρασε προσωρινά τη Λίβερπουλ και περιμένει... δώρο από τη συμπολίτισσα Γιουνάιτεντ στο αυριανό ντέρμπι του Άνφιλντ