Στον τελικό του 4ου Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος μπάσκετ αστυνομικών γυναικών η Ελλάδα
Αύριο, Παρασκευή, ο τελικός με τη Γαλλία
Στον τελικό του 4ου Πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης αστυνομικών γυναικών προκρίθηκε η Ελλάδα, κερδίζοντας στον ημιτελικό το Βέλγιο με 63-52 στην Κρήτη. Αναμφίβολα, πρόκειται για μια σημαντική διάκριση, καθώς η ελληνική ομάδα μετράει πλέον τέσσερις διοργανώσεις με ισάριθμα μετάλλια.
Από το πρώτο δεκάλεπτο η Ελλάδα προηγήθηκε στο σκορ και με τη διαφορά να φτάνει έως και τους 14 πόντους, κατέκτησε δίκαια το εισιτήριο για τον τελικό του 4ου Πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος μπάσκετ αστυνομικών γυναικών.
Στον τελικό η ελληνική ομάδα θα αντιμετωπίσει την Παρασκευή (24/5, 12:30) στο κλειστό «Δυο Αοράκια» του Ηρακλείου τη Γαλλία, σε μία επανάληψη του τελικού του 2017 στο La Rochelle. Το Βέλγιο θα παλέψει με τη Σλοβακία στον μικρό τελικό της διοργάνωσης για το χάλκινο μετάλλιο.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.