Serie A: Επιστροφή στις νίκες με ανατροπή για την Φιορεντίνα, 2-1 τη Λάτσιο - Δείτε τα γκολ

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Φιορεντίνα έφερε τούμπα τη Λάτσιο ξεπερνώντας την στη βαθμολογία και στη μάχη της 6άδας

MixCollage-27-Feb-2024-12-28-AM-510
Η Φιορεντίνα ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του ματς, έκανε την ανατροπή, επικράτησε 2-1 της Λάτσιο και βρέθηκε στο -7 από την τετράδα της Serie A. Οι Βιόλα ήταν αυτοί που πλησίασαν στο γκολ έχοντας τρία δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο! Το πρώτο στο 18′ σε σουτ του Γκονζάλες, το δεύτερο στο 23′ σε κεφαλιά του Μπελότι και το τρίτο στο 41′ από τον Γκονζάλες. Η Λάτσιο είχε την ουσία και στο 45′ πέτυχε το γκολ με τον Λουίς Αλμπέρτο.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν την πίεση, έχασαν ευκαιρίες με Μπελότι – Γκονζάλες και τελικά ισοφάρισαν στο 61′ με τον Κεϊγιόντ. Στο 65′ κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Μπελότι από τον Καζάλε, ωστόσο ο Γκονζάλες έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Ομως στο 69′ ήρθε η ανατροπή με τον Μποναβεντούρα. Ετσι, η Φιορεντίνα πήγε στους 41 βαθμούς, προσπερνώντας τη Λάτσιο που έμεινε στους 40.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czfcgy034r21)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής της Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Μπολόνια-Βερόνα 2-0
Σασουόλο-Έμπολι 2-3
Σαλερνιτάνα-Μόντσα 0-2
Τζένοα-Ουντινέζε 2-0
Γιουβέντους-Φροζινόνε 3-2
Κάλιαρι-Νάπολι 1-1
Λέτσε-Ίντερ 0-4
Μίλαν-Αταλάντα 1-1