Όσοι γνώριζαν την Μαρία Κ. μιλούν για μια εξαιρετική γυναίκα, δραστήρια και αρκετά δυναμική. Η είδηση του θανάτου της ανήμερα της Κυριακής του Πάσχα κρατά ακόμη παγωμένη την κοινωνία της Πάτρας η οποία έχει συγκλονιστεί με το δυσάρεστο γεγονός.
Ο αδερφός της Μαρίας μέσω ανάρτησής του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης θέλησε με τον δικό του τρόπο να αποχαιρετήσει την αγαπημένη του Μαρία γράφοντας «Σε όλη σου την ζωή αγωνιζόσουνα, δούλευες περισσότερο και από άντρα! Αγωνιζόσουνα για μια καλύτερη ζωή για σένα και τα παιδιά σου! Ήσουν η αδερφή που πάντα θαύμαζα! Ήσουν αγωνίστρια, γενναία, δραστήρια! Καλό ταξίδι αδερφούλα μου, εύχομαι η Παναγία μας να σου δώσει την αγκαλιά και την αγάπη που άξιζες! Θα είσαι για πάντα στην καρδιά μου δεν θα φύγεις ποτέ, θα έχω και εγώ έναν άγγελο στον ουρανό, τον δικό μου άγγελο».
Η Μαρία Κ., μητέρα δυο παιδιών αντιμετώπιζε, σύμφωνα με τοπικά μέσα, προβλήματα υγείας. Στα 48 της χρόνια είχε καταφέρει να αναγνωρίζεται η σκληρή δουλειά της στο χώρο της διαφήμισης έχοντας εργαστεί σε πολλά μέσα ενημέρωσης με τελευταίο σταθμό τον όμιλο Plus Media.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.