Δείτε γκολ από τα κορυφαία Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα

Το άστρο του Τζουντ Μπέλιγχαμ έλαμψε στη Βαρκελώνη κι η Ρεάλ με ανατροπή πήρε τη νίκη στο clasico - Η Άρσεναλ διέλυσε την ουραγό Σέφιλντ και παρέμεινε στο -2 από την πρωτοπόρο Τότεναμ - Οκτώ γκολ σε 37 λεπτά στο 2ο ημίχρονο πέτυχε η Μπάγερν διαλύοντας με 8-0 τη Ντάρμσταντ

real-madrid-arthrou
Η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε νωρίς με το γκολ του Γκουντογκάν, ήταν η απόλυτη κυρίαρχος έχοντας ευκαιρίες δύο δοκάρια, αλλά από το 68' και μετά το πρώτο clasico της χρονιάς μετατράπηκε σε προσωπικό σόου του Τζουντ Μπέλιγχαμ. Ο νεαρός Βρετανός ισοφάρισε σε εκείνο το σημείο, η Ρεάλ εμφανίστηκε στο γήπεδο και πήρε τελικά τη νίκη με δεύτερο γκολ του Μπέλιγχαμ στο 90'+2'! Έτσι παρέμεινε στην πρώτη θέση μαζί με την απίθανη Τζιρόνα και άφησε τη Μπάρτσα στο -4...

Στην Premier League η Άρσεναλ ξέσπασε στην Σέφιλντ και πλησίασε ξανά στους δύο πόντους από την Τότεναμ, ενώ η απογοητευτική Τσέλσι έχασε 0-2 εντός έδρας από τη Μπρέντφορντ.

Στη Bundesliga η Μπάγερν έμεινε νωρίς με 10 παίκτες, πριν συμπληρωθεί το ημίχρονο η Ντάρμσταν έμεινε με 9 κι από το 51' ώς το 88' οι Βαυαροί τους φιλοδώρησαν με 8 γκολ.

Premier League, 10η αγωνιστική

Κρίσταλ Πάλας-Τότεναμ 1-2 (90΄+4 Αγιού - 53΄ αυτ. Γουόρντ, 66΄ Σον)

Κρίσταλ Πάλας - Τότεναμ: 1-2 (MD 10, 27/20/2023)

Τσέλσι-Μπρέντφορντ 0-2 (58' Πίνοκ, 90'+ Μπεμό) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Άρσεναλ-Σέφιλντ Γιουν. 5-0 (28', 50', 58' Ενκέτια, 88' πεν. Βιέιρα, 90'+ Τομιγιάσου) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Μπόρνμουθ-Μπέρνλι 2-1 (22' Σεμένιο, 76' Μπίλινγκ-11' Τέιλορ) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Γουλβς-Νιούκαστλ 2-2 (36΄ Λεμίνα, 71΄ Χουάνγκ - 22΄, 45+4΄πεν. Γουϊλσον) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Resumen de Girona FC vs RC Celta (1-0)

Αλμερία-Λας Πάλμας 1-2 (73' Ραμαζανί-23' Χανταντί, 90'+ Καμπά)

Resumen de UD Almería vs UD Las Palmas (1-2)

Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης 1-2 (6' Γκουντογκάν-68', 90'+ Μπέλιγχαμ)

Resumen de FC Barcelona vs Real Madrid (1-2)

Μαγιόρκα-Χετάφε 0-0

Resumen de RCD Mallorca vs Getafe CF (0-0)

Bundesliga, 9η αγωνιστική
Μπόχουμ-Μάιντς 2-2 (21΄ πέν. Στόγκερ - 59΄ αυτ. Σλότερμπεκ, 90΄+6 Κράους) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Μπάγερν Μονάχου-Ντάρμστατ 8-0 (51', 69', 88' Κέιν, 56', 64' Σανέ, 60', 76' Μουσιάλα, 71' Μίλερ)

Kane Hat Trick in 8 Goals Gala! | FC Bayern München - Darmstadt 8-0 | Highlights | MD 9 – 2023/24

Γκλάντμπαχ-Χαϊντενχάιμ 2-1 (4' Πλεά, 52' Φόρενμπαχ-38' Ντίκσι) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Βέρντερ Βρέμης-Ουνιόν Βερολίνου 2-0 (38' αυτ. Κνότσε, 75' Ντακς) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Άουγκσμπουργκ-Βόλφσμπουργκ 3-2 (17' Τίετζ, 79' αυτ. Μπορνάου, 81' Ενγκελς-35' Βιντ, 45' πεν. Μάγιερ) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Στουτγκάρδη-Χοφενχάιμ 2-3 (61' Φούλριχ, 74' Ουντάβ-5' Προμέλ, 21' πεν. Βέγκχορστ, 66' Σκοβ) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Λειψία-Κολωνία 6-0 (15΄πεν. Βέρνερ, 40΄, 45+3΄ Οπεντά, 43΄ Ράουμ, 88΄ Σέσκο, 90+1΄ Μπαουγκάρτνερ) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ