Βαλένθια-Σεβίλλη 1-1: Ισοπαλία με κερδισμένη τη Ρεάλ Μαδρίτης - Δείτε τα γκολ

Οι «νυχτερίδες» ακόμα και με 10 παίκτες κατάφεραν να... φρενάρουν τους Ανδαλουσιάνους να πλησιάσουν την πρωτοπόρο «Βασίλισσα» στους 2 βαθμούς

sevilla
Η Σεβίλλη προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό με το αυτογκόλ του Ντιακαμπί, στον αγώνα με τη Βαλένθια στο «Μεστάγια» για την 21η αγωνιστική της LaLiga, είχε τον έλεγχο του αγώνα, όμως το γκολ του Γκουέδες ένα λεπτό πριν απ' το ημίχρονο χάρισε στους γηπεδούχουςτο βαθμό της ισοπαλίας και στέρησε από τους Σεβιγιάνους την ευκαιρία να μειώσουν στους δύο βαθμούς την απόστασή τους απ' την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης.

Στο 89' οι «νυχτερίδες» έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γκάγια με δεύτερη κίτρινη.

Resumen de Valencia CF vs Sevilla FC (1-1)

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ της 21ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της LaLiga έχουν ως εξής:

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Ρεάλ Μαδρίτης 1-2 (10΄ Σάνθετ - 4΄, 7΄ Μπενζεμά)

Ελτσε-Βιγιαρεάλ 1-0 (77΄ Μπογέ)

Μπέτις-Αλαβές 4-0 (11΄,41΄ Ιγκλέσιας, 29΄ Κανάλες, 54΄ Χουάνμι)

Κάντιθ-Εσπανιόλ 2-2 (54΄ Νεγρέδο, 90΄+1΄ Αλέχο - 10΄ Μορλάνες, 90΄+5΄ Ντε Τομάς)

Θέλτα-Οσασούνα 2-0 (29΄ Μάγιο, 38΄ Μίνα)

Βαλένθια-Σεβίλλη 1-1 (44΄ Γκουέδες - 7΄ αυτ. Ντιακαμπί)