Europa League, Σέλτικ-Άλκμααρ 2-0: «Καθαρό» προβάδισμα για Ποστέκογλου-Μπάρκα κόντρα σε Χατζηδιάκο-Παυλίδη - Δείτε τα γκολ

Καθαρό προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους του Europa League για τη Σέλτικ του Άγγελου Ποστέκογλου και του Βασίλη Μπάρκα μετά τη νίκη με  2-0 επί της Άλκμααρ των Παυλίδη-Χατζηδιάκου

celtic_alkmaar
Ένα βήμα μακριά από τους ομίλους του Europa League απέχει η Σέλτικ, η οποία και θα ταξιδέψει στην Ολλανδία με «προίκα» το 2-0 από το ιδανικό πρώτο ματς κόντρα στην Άλκμααρ.

Οι Κέλτες του Άγγελου Ποστέκογλου και του Βασίλη Μπάρκα επικράτησαν με 2-0 της AZ των Παυλίδη-Χατζηδιάκου, «χτυπώντας» νωρίς και στα δύο ημίχρονα. Πρωταγωνιστής ο Ιάπωνας Φουρουχάσι, ο οποίος άνοιξε το σκορ με υπέροχη προβολή στο 12' κι έβγαλε την ασίστ στο 61' για το 2-0 του Φόρεστ, δίνοντας έτσι σημαντικό προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς.

Ο Έλληνας κίπερ έμεινε στον πάγκο, με τον Τζο Χαρτ να ξεκινά βασικός, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Βαγγέλης Παυλίδης αγωνίστηκε για 80 λεπτά και ο Παντελής Χατζηδιάκος ήταν στη 18αδα αλλά δεν χρησιμοποιήθηκε.

Celtic vs AZ Alkmaar 2-0 Goals & Highlights

Κατερίνη: Στον ανακριτή την Πέμπτη η 75χρονη που έπνιξε με λουρί την 73χρονη αδερφή της

Σταύρος Μπένος: Από το θαύμα της Καλαμάτας και τα ΚΕΠ στην ανασυγκρότηση της Εύβοιας

Πυρκαγιά στα Βίλια: Η καταστροφή όπως την κατέγραψε δορυφόρος – Στάχτη 75.000 στρέμματα