Euro 2020: Τρελοί πανηγυρισμοί στη Ρώμη μετά την πρόκριση της Ιταλίας στον τελικό - Δείτε βίντεο

Αποθέωση για Κιέζα και τους υπόλοιπους Ιταλούς διεθνείς παίκτες

italy
Οι Ιταλοί που συγκεντρώθηκαν στην Πιάτσα ντελ Πόπολο της Ρώμης ξέσπασαν σε έξαλλους πανηγυρισμούς στο γκολ του Φεντερίκο Κιέζα, με το οποίο η Σκουάντρα Ατζούρα άνοιξε το σκορ στον ημιτελικό με την Ισπανία.

Η Ιταλία τέθηκε το βράδυ της Τρίτης (6/7) με την Ισπανία για τον πρώτο ημιτελικό του Euro στο «Γουέμπλεϊ» και άνοιξε το σκορ στο 60ό λεπτό της αναμέτρησης του Λονδίνου με την γκολάρα του Φεντερίκο Κιέζα, αν και στο 80ό ο Άλβαρο Μοράτα ισοφάρισε σε 1-1 και έστειλε την πρόκριση στην παράταση.

Οι Ιταλοί που συγκεντρώθηκαν στην Πιάτσα ντελ Πόπολο της Ρώμης ξέσπασαν σε έξαλλους πανηγυρισμούς στο γκολ του 23χρονου εξτρέμ, με το οποίο πήρε προβάδισμα η Σκουάντρα Ατζούρα...

«Συναγερμός» για 82 Δήμους με χαμηλά ποσοστά εμβολιασμένων - Το σχέδιο «πειθώ» της κυβέρνησης

Ληστεία σε σούπερ μάρκετ στην Καισαριανή - Πυροβόλησαν πολίτη στα πόδια οι ληστές

Μύκονος: Συνάντηση κορυφής Εμπαπέ, Μίραλεμ, Μποριέλο με τις....«χρυσές» μπριζόλες του Νουσρέτ