PROTOTHEMA

Πολιτική

Οι Χρυσαυγίτες συνεχίζουν

Η «Διάπλασις των Παίδων» με Χρυσή Αυγή στις λαμπάδες

Η «Διάπλασις των Παίδων» με Χρυσή Αυγή στις λαμπάδες
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

«Διάπλαση Παίδων-4ος κύκλος» γράφει σε ανάρτησή της στον επίσημο δικτυακό της τόπο η Χρυσή Αυγή «ανεβάζοντας» μια σειρά από φωτογραφίες με μικρά παιδιά...

Αφού μίλησαν στα παιδιά «για τη γέννηση του αρχαίου κόσμου σύμφωνα με την αρχαία ελληνική σκέψη, τους ολύμπιους θεούς, το αρχαίο ελληνικό πάνθεον και τη χριστιανική πίστη» έχοντας ως στόχο την «προσπάθεια αναγέννησης του ελληνικού πνεύματος» και αφού προανήγγειλαν την ίδρυση βρεφονηπιακών σταθμών μόνο για τα παιδιά των Ελλήνων... οι Χρυσαυγίτες συνεχίζουν.

«Διάπλαση Παίδων-4ος κύκλος» γράφει σε ανάρτησή της στον επίσημο δικτυακό της τόπο η Χρυσή Αυγή «ανεβάζοντας» μια σειρά από φωτογραφίες με μικρά παιδιά, ηλικίας 6-10 ετών, τα οποία φαίνονται να φτιάχνουν λαμπάδες.... με το χαρακτηριστικό σήμα του κόμματος.






«Τα παιδιά έμαθαν τα κάλαντα που λέγονταν το Σάββατο του Λαζάρου, που δεν είναι άλλα από τα κάλαντα για το καλωσόρισμα της άνοιξης, κατασκεύασαν λαμπάδες και φαναράκια με τα χρώματα και τα σύμβολα του Κινήματος» ανέφερε η Χρυσή Αυγή στην ιστοσελίδα της.

Τέλος, δεν έλειψε να τονίσει πως η «διάπλαση των παίδων» θα συνεχίσει μετά τις ημέρες της Ανάστασης.


Ταλιμπανοτσολιάς Αναρχοάπλυτος04/05/201320:15

 Οι ΚουμμουνοΣυριζαιοι γονεις με τισ δεξιες (Δημοκρατικες) τσεπεσ δινουν τη λαμπαδα Κιμ Γιουν στα παιδια τους με δωρο το Τσελεμεντε του Αναρχικου.

Απάντηση
Καμινης τσαμπουκοσπαστης04/05/201320:11

 Ρε ειναι δυνατον να αφηνετε τα παιδια σας να μπολιαζονται με Εθνικισμο ?? Τι ειμαστε εμεις? Σαν τους Τουρκους ,τους Σκοπιανους, τους Αλβανους ( ! ) , τους Βουλγαρους αλλα και τους Ρωσους, τους Αγγλους ,τους Γαλλους κ.α.???? Εμεις ειμαστε σικατοι ( η συκατοι) διεθνιστες !!! Τοσα χρονια σας το λενε δημοκρατες δημοσιογραφοι απο ΟΛΑ τα καναλια !!! Τι παθατε τελευταια ??? Θα σας καταγγελω στο αγαπημενο μου indymedia !!!

Απάντηση
AΝτωνης04/05/201319:41

Αχ ελλαδα μου γιατι σε κατοικουν ηλιθιοι πολιτες

Απάντηση
Spyros14802/05/201323:10

 Λάθος μέγιστο....μόνο το πως δενόταν το ατσάλι του Ν. οστροφσκι είναι αρεστό για την διαπαιδαγώγηση των νέων....και μετα πεζοδρόμιο με τον ριζοσπαστη......ούτε έννοιες όπως πατρίδα οικογένεια θρησκεία είναι ανεκτες διότι θεωρούνται κατάλοιπα της αστικής μπουρζουαζιας....

Απάντηση
ΤΙ-ΜΩΡΟΣ02/05/201315:31

Ζητω η χα. Όλοι οι άλλοι vilanova

Απάντηση
@ουστ02/05/201315:17

 Αυτό που μας τρομάζει είναι μην καταλήξουμε να μας κυβερνάει αντί του σημερινού ηλίθιου ο όποιος "πανηλίθιος"...που εξαγοράζει τον "σοφό" και "περήφανο" Ελληνικό λαό με μισό τσουβάλι πατάτες.

Απάντηση
Καλλιπολίτης02/05/201315:11

@Γιαννης το παιδομάζωμα που έκαναν οι Κομμουνιστές στον εμφύλιο πόλεμο 28.000 όπου "χάθηκαν"...γι αυτό ασε μας κουκλιτσα προοδευτικε

Απάντηση
Andy02/05/201315:08

Ποιος ανεύθυνος γονιός στέλνει το παιδι του εκει; Το μπολιαζει με μίσος και κόμπλεξ. Ακόμη και η εποχή με τα σημαιακια εχει περάσει ανεπιστρεπτί.

Απάντηση
σταρκι02/05/201314:59

 @@ γιαννης..οι καθηγητες σου στο σχολειο, δεν σου εμαθαν τιποτα για τους αρχαιους προγονους σου φιλε μου? αν εσυ δεν νιωθειςπερηφανος σαν ελληνας προβλημα σου..επιτρεψε σε μας να αισθανομαστε

Απάντηση
ουστ02/05/201314:41

οταν σε συγκεντρωσεις του ΚΚΕ του ΠΑΣΟΚ του ΣΥΡΙΖΑ της ΝΔ παιρνουν οι γονεις τα παιδακια και τους δινουν μια σημαιουλα να κουνανε αυτο ειναι προφανως σωστη διαπλαση των παιδιων .. δεν αισθανεστε γελιοι με ολα αυτα που λετε ? η απλως ο τρομος μην χασετε την κουταλα σας κανει να χανετε τα αυγα και τα πασχαλια ?

Απάντηση