Τρίποντο του Κούπερ και νίκη για τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα του Eurocup

Με ένα εκπληκτικό τρίποντο του Ντι Τζέι Κούπερ, ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε ιδανικά τις υποχρεώσεις του στο φετινό Euro Cup

Μια ζωή μέσα στους δρόμους …

Ο «Δικέφαλος» επικράτησε με 85-84 της Μπούντουτσνοστ στην Πυλαία, στο πλαίσιο της πρεμιέρας του έκτου ομίλου της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης και πήρε τους πρώτους του βαθμούς, ελπίζοντας βάσιμα για την πρόκριση στους «32».

Αντίθετα, οι Μαυροβούνιοι θα προσπαθήσουν να «ρεφάρουν» στα επόμενα ματς την ήττα τους στο «Παλατάκι», σε ένα ματς που φαινόταν πως το είχαν στα χέρια τους, αφού προηγούνταν με +2 στα τελευταία 7’’, σε μια αναμέτρηση που στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ ήταν μπροστά.

Όμως, στο υπόλοιπο διάστημα «κυνηγούσε» την αντίπαλό του, που έφτασε στο +10 στην τρίτη περίοδο, όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο έγινε μεγάλο ντέρμπι, με τον Αμερικανό γκαρντ να παίρνει την μπάλα από την άμυνα και με προσωπική ενέργεια να δίνει το ροζ φύλλο στους «ασπρόμαυρους».