Αντετοκούνμπο και Μπακς διέλυσαν με 44 πόντους διαφορά τους Νικς

ante-n1

Oι Μπακς κέρδισαν τους Νικς με το εντυπωσιακό 132-88, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πετυχαίνει 29 πόντους και να μαζεύει 15 ριμπάουντ στα 22 λεπτά που έπαιξε

Τρομάζουν κόσμο οι Μπακς. Η ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο δεν έδειξαν έλεος στους αδύναμους Νικς, αφού τους διέλυσαν με το εντυπωσιακό.

Με αυτό τον τρόπο ανέβηκαν στο 18-3 και έχουν το κορυφαίο ρεκόρ στη λίγκα. Στην έδρα τους βρίσκονται στο 9-1.

Τα ελάφια είχαν καθαρίσει το ματς από το ημίχρονο, αφού έληξε με 72-45.

Για τους νικητές ο Greek Freak ήταν κυρίαρχος με 29 πόντους και 15 ριμπάουντ στα 22 λεπτά που έπαιξε, αφού ο Μπουντενχόλζερ τον έβαλε για 3 περιόδους για να τον ξεκουράσει καθώς το ματς είχε κριθεί.

Giannis Antetokounmpo 29 Pts, 15 Rebs in 3 Quarters | Bucks vs Knicks | Dec 2, 2019 | FreeDawkins

Ο Μίντλετον πρόσθεσε 16, ο Χιλ 14 και ο Ντιβιτσέντζο μέτρησε 11.

Από την άλλη 19 είχε ο Ραντλ και 15 πρόσθεσε ο Ντότσον.

Η Νέα Υόρκη συνεχίζει να απογοητεύει και βρίσκεται στο 4-17.

New York Knicks vs Milwaukee Bucks - Full Game Highlights - December 2, 2019

Πηγή: gazzetta.gr

1
78326926_2656278074591754_4452042522121732096_o

Ο Προμηθέας (7-3) νίκησε εύκολα το Λαύριο (5-5) με 77-66, κρατώντας το αήττητο στην έδρα του, αλλά αυτό που θα μείνει στην... ιστορία, είναι η απόφαση του Μάκη Γιατρά να παίξει στο δεύτερο μέρος με δύο 16χρονα και δύο 17χρονα παιδιά

ξανθηπαοκ

Απίθανα πράγματα στην Τούμπα! Ο ΠΑΟΚ με το γκολ των Μπίσεσβαρ - Κρέσπο νίκησε άνετα 2-0 την Ξάνθη, αλλά πριν είδε 3 γκολ να ακυρώνονται μέσω… VAR ως οφσάιντ, ενώ είχε και 4 (!!!) δοκάρια - Ο Δικέφαλος συνεχίζει αήττητος και πρώτος στη  Super League 1  , με το βλέμμα στο Αγρίνιο

2
liverpool

Η Λίβερπουλ νίκησε 3-0 τη Μπόρνμουθ εκτός, πέτυχε τη 15η νίκη στη σεζόν κι εκτόξευσε τη διαφορά από τους ανταγωνιστές της - Πρώτο γκολ εκτός για τον Σαλάχ και το βλέμμα στη... Ζάλτσμπουργκ