Πρόβλημα με Μπουζούκη στον Παναθηναϊκό

bouzoukispao1

Ο νεαρός μέσος έχει ενοχλήσεις στους κοιλιακούς και χάνει σίγουρα τουλάχιστον το ματς με τον Απόλλωνα Σμύρνης

Με ενοχλήσεις στους κοιλιακούς επέστρεψε ο Γιάννης Μπουζούκης από τις υποχρεώσεις του με την Εθνική Ελπίδων.

Ο νεαρός μέσος έχει καταβληθεί από τον αγωνιστικό φόρτο της φετινής περιόδου και θα χρειαστεί να μείνει αρκετές μέρες εκτός προπονήσεων. Σε πρώτη φάση, το πρόβλημά του θα αντιμετωπιστεί συντηρητικά και ανάλογα με την ανταπόκριση του οργανισμού του θα αποφασιστεί πώς θα συνεχιστεί η θεραπεία.

Το βέβαιο είναι πως θα χάσει το ματς της Δευτέρας του Παναθηναϊκού με τον Απόλλωνα Σμύρνης, αλλά ούτως ή άλλως από τη στιγμή που ο στόχος της πέμπτης θέσης δείχνει πλέον πολύ μακρινός, δεν υπάρχει λόγος να πιεστεί με κίνδυνο κάποια μεγαλύτερη ζημιά.

Στο μεταξύ, ο Πούγγουρας ταλαιπωρείται από ίωση και χθες αποχώρησε από την προπόνηση, ενώ ο Μαυρομμάτης συνεχίζει τη θεραπεία στη μέση του. Όσον αφορά στον Ιντρίσα, θα συνεχίσει τη δοκιμή του στο Κορωπί μόλις ξεπεράσει το τράβηγμα που υπέστη και δεν του επιτρέπει να γυμνάζεται με τους υπόλοιπους παίκτες για λίγες μέρες.

Πηγή: sport-fm.gr

Ο Γάλλος αμυντικός μέσος, ο οποίος είχε αποχωρήσει στο ημίχρονο λόγο τραυματισμού, μετά το γκολ του Στέρλινγκ στις καθυστερήσεις, έφυγε στα αποδυτήρια και δεν είχε αντιληφθεί ότι είχε ακυρωθεί και φυσικά ότι η Τότεναμ είχε προκριθεί στους «4» του Champions League - Επίσης ο Κορεάτης Σον έμαθε από δημοσιογράφο ότι δεν παίζει στον πρώτο ημιτελικό