Ο προπονητής της ΤΣΣΚΑ Σόφιας ζήτησε γονατιστός από τον διαιτητή έξι λεπτά καθυστερήσεων

foto-cska-1

Στον αγώνα της ομάδας του με την Λουντογκόρετς που έληξε ισόπαλος 1-1

Μια μοναδική στιγμή προσέφερε στους Βούλγαρους οπαδούς χάρισε ο προπονητής της ΤΣΣΚΑ Σόφιας Νέστερ ελ Μαέστρο ο οποίος έπεσε στα γόνατα προκειμένου ο διαιτητής να δώσει λίγα περισσότερα λεπτά καθυστέρησης στον αγώνα της ομάδας του με τη Λουντογκόρετς.

Ο διαιτητής είχε δώσει δύο λεπτά με τον ελ Μαέστρο να εκπλιπαρεί για έξι λεπτά καθυστερήσεων μήπως και η ομάδα του καταφέρει να πετύχει δεύτερο γκολ καθώς ο αγώνας ήταν ισόπαλος 1-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης όταν ρωτήθηκε για την αντίδραση του, ο προπονητής της ΤΣΣΚΑ Σόφιας ζήτησε συγγνώμη για την αντίδρασή του. «Ήθελα απλά να αντιμετωπίσουν δίκαια την ομάδα μου» είπε στους δημοσιογράφους.

Ο Γιόνας Βαλαντσιούνας μίλησε στην κάμερα του Eurohoops για την φετινή του πορεία, τους Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο, αλλά και το Παγκόσμιο Κύπελλο, με τον Λιθουανό σέντερ να χαρίζει ωραίες ατάκες!

blat

Ευδιάθετος και με την υψηλή αίσθηση του χιούμορ, που τον χαρακτηρίζει εμφανίστηκε για άλλη μια φορά ο Ντέιβιντ Μπλατ στις δηλώσεις του έπειτα από την εκτός έδρας νίκη του Ολυμπιακού απέναντι στον Κολοσσό Ρόδου.