Ξεκαθαρίζει η κατάσταση στους ομίλους του Europa League - Όλο το σημερινό πρόγραμμα

europa-leuag1

Ξεχωρίζουν τα Λεβερκούζεν-Ζυρίχη, Σέλτικ-Λειψία, Φενέρμπαχτσε-Άντερλεχτ, Άρσεναλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Σπαρτάκ Μόσχας-Ρέιντζερς, Λάτσιο-Μαρσέιγ, Γκενκ-Μπεσίκτας, Κράσνονταρ-Σταντάρ Λιέγης και Ντιναμό Κιέβου-Ρεν

Τα ελληνικά βλέμματα είναι στραμμένα απόψε στους αγώνες Ολυμπιακός-Ντουντελάνζ και Βίντι-ΠΑΟΚ, ωστόσο το πρόγραμμα στο Europa League περιλαμβάνει πολλές ακόμη κρίσιμες αναμετρήσεις.

Έμμεσα ενδιαφέρουν τους δύο εκπροσώπους της Ελλάδας στη διοργάνωση τα Μπέτις-Μίλαν και ΜΠΑΤΕ-Τσέλσι.

Ξεχωρίζουν τα Λεβερκούζεν-Ζυρίχη, Σέλτικ-Λειψία, Φενέρμπαχτσε-Άντερλεχτ, Άρσεναλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Σπαρτάκ Μόσχας-Ρέιντζερς, Λάτσιο-Μαρσέιγ, Γκενκ-Μπεσίκτας, Κράσνονταρ-Σταντάρ Λιέγης και Ντιναμό Κιέβου-Ρεν.

Σε ό,τι αφορά στις κυπριακές ομάδες η ΑΕΚ Λάρνακας αντιμετωπίζει τη Λουντογκόρετς στη Βουλγαρία στη μάχη των ουραγών του πρώτου ομίλου, ενώ ο τρίτος του ογδόου ομίλου, Απόλλων Λεμεσού, φιλοξενεί την πρωτοπόρο Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα

17:50
COSMOTE SPORT 9 HD
Αστάνα-Γιάμπλονετς
UEFA Europa League

17:50
COSMOTE SPORT 3 HD
Φενέρμπαχτσε-Άντερλεχτ
UEFA Europa League

19:55
COSMOTE SPORT 9 HD
Ακχίσαρσπορ-Σεβίλη
UEFA Europa League

19:55
COSMOTE SPORT 8 HD
Γκενκ-Μπεσίκτας
UEFA Europa League

19:55
COSMOTE SPORT 7 HD
Λάτσιο-Μαρσέιγ
UEFA Europa League

19:55
COSMOTE SPORT 5 HD
Απόλλων Λεμεσού-Άιντραχτ Φρανκφούρτης
UEFA Europa League

19:55
COSMOTE SPORT 4 HD
ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ-Τσέλσι
UEFA Europa League

19:55
COSMOTE SPORT 2 HD
Βίντι-ΠΑΟΚ
UEFA Europa League

21:00
Novasports 4HD
Μπάγερν Μονάχου - Νταρουσάφακα
EuroLeague

21:05
Novasports 1HD
Μακάμπι - Ρεάλ Μαδρίτης
EuroLeague

21:45
Novasports 3HD
Αρμάνι Μιλάνο - ΤΣΣΚΑ
EuroLeague

22:00
COSMOTE SPORT 9 HD
Σέλτικ-Λειψία
UEFA Europa League

22:00
COSMOTE SPORT 8 HD
Λεβερκούζεν-Ζυρίχη
UEFA Europa League

22:00
COSMOTE SPORT 7 HD
Λουντογκόρετς-ΑΕΚ Λάρνακας
UEFA Europa League

22:00
COSMOTE SPORT 5 HD
Άρσεναλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας
UEFA Europa League

22:00
COSMOTE SPORT 2 HD
Μπέτις-Μίλαν
UEFA Europa League

22:00
COSMOTE SPORT 3 HD
Ολυμπιακός-Ντουντελάνζ
UEFA Europa League

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος
Λουντογκόρετς-ΑΕΚ Λάρνακας 22:00
Λεβερκούζεν-Ζυρίχη 22:00
Βαθμολογία: Ζυρίχη 9, Λεβερκούζεν 6, ΑΕΚ Λάρνακας 1, Λουντογκόρετς 1.

2ος Όμιλος
Σέλτικ-Λειψία 22:00
Ρόζενμποργκ-Σάλτσμπουργκ 22:00
Βαθμολογία: Σάλτσμπουργκ 9, Λειψία 6, Σέλτικ 3, Ρόζενμποργκ 0.

3ος Όμιλος
Σλάβια Πράγας-Κοπεγχάγη 22:00
Μπορντό-Ζενίτ 22:00
Βαθμολογία: Ζενίτ 7, Σλάβια 6, Κοπεγχάγη 4, Μπορντό 0.

4ος Όμιλος
Φενέρμπαχτσε-Άντερλεχτ 17:50
Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Σπάρτακ Τρνάβα 22:00
Βαθμολογία: Ντιναμό Ζάγκρεμπ 9, Φενέρμπαχτσε 4, Σπάρτακ Τρνάβα 3, Άντερλεχτ 1.

5ος Όμιλος
Άρσεναλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 22:00
Βόρσκλα-Καραμπάγκ 22:00
Βαθμολογία: Άρσεναλ 9, Σπόρτινγκ 6, Βόρσκλα 3, Καραμπάγκ.

6ος Όμιλος
Ολυμπιακός-Ντουντελάνζ 22:00
Μπέτις-Μίλαν 22:00
Βαθμολογία: Μπέτις 7, Μίλαν 6, Ολυμπιακός 4, Ντουντελάνζ 0.

7ος Όμιλος
Ραπίντ Βιέννης-Βιγιαρεάλ 19:55
Σπαρτάκ Μόσχας-Ρέιντζερς 19:55
Βαθμολογία: Ρέιντζερς 5, Βιγιαρεάλ 5, Ραπίντ Βιέννης 3, Σπαρτάκ Μόσχας 2.

8ός Όμιλος
Λάτσιο-Μαρσέιγ 19:55
Απόλλων Λεμεσού-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 19:55
Βαθμολογία: Άιντραχτ 9, Λάτσιο 6, Απόλλων Λεμεσού 1, Μαρσέιγ 1.

9ος Όμιλος
Γκενκ-Μπεσίκτας 19:55
Μάλμε-Σάρπσμποργκ 19:55
Βαθμολογία: Γκενκ 6, Μάλμε 4, Σάρπσμποργκ 4, Μπεσίκτας 3.

10ος Όμιλος
Ακίσαρσπορ-Σεβίλλη 19:55
Κράσνονταρ-Σταντάρ Λιέγης 19:55
Βαθμολογία: Κράσνονταρ 6, Σταντάρ Λιέγης 6, Σεβίλλη 6, Ακίσαρσπορ 0.

11ος Όμιλος
Αστάνα-Γιάμπλονετς 17:50
Ντιναμό Κιέβου-Ρεν 19:55
Βαθμολογία: Αστάνα 5, Ντιναμό Κιέβου 5, Ρεν 3, Γιάμπλονετς 2.

12ος Όμιλος
Βίντι-ΠΑΟΚ 19:55
ΜΠΑΤΕ-Τσέλσι 19:55
Βαθμολογία: Τσέλσι 9, ΜΠΑΤΕ 3, ΠΑΟΚ 3, Βίντι 3.

Πηγή: sport-fm.gr

ΣΧΟΛΙΑ

ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΧΟΛΙΟΥ
Απομένουν χαρακτήρες
* Υποχρεωτικά πεδία

Δείτε Επίσης

4634961

Από την ΑΕΚ έγινε γνωστό πως η εκδίκαση της υπόθεσης των επεισοδίων στο ματς με τον Άγιαξ θα γίνει στις 21/2 στη Νιόν - Εκτός από υπομνήματα θα καταθέσει και προφορικά τις θέσεις της η Ενωση

5eb61996-calathes_pao_zalgiris_kaunas-625x375

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ δοκιμάζεται στο Κάουνας κόντρα στην Ζαλγκίρις (18/1, 20:00), με την ομάδα του Ρικ Πιτίνο να έχει θετική παράδοση γενικά, μετρώντας ωστόσο δύο σερί ήττες στη Λιθουανία. Πώς συνδέονται οι “πράσινες” ήττες με τον αριθμό 6!