Ο Σαλάχ πέτυχε γκολ από απευθείας εκτέλεση κόρνερ

Πέτυχε το τέταρτο γκολ των «φαραώ» στη νίκη 4-1  της Αιγύπτου επί της Σουζιλάνδης

salax-new-vid
Επίδειξη του μοναδικού ταλέντου του έκανε ο Μοχάμεντ Σαλάχ στον αγώνα της Αιγύπτου κόντρα στη Σουαζιλάνδη για τα προκριματικά του Κόπα Άφρικα.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και με το σκορ να είναι ήδη 3-0, ο Σαλάχ κλήθηκε να εκτελέσει κόρνερ έχοντας δίπλα του τον Αμρ Ουαρντά του ΠΑΟΚ.

Ο επιθετικός της Λίβερπουλ ανέλαβε ο ίδιος την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του τερματοφύλακα της Σουαζιλάνδης με τον Ουαρντά να «τρελαίνεται» από το γκολ.

Για την ιστορία η διαφορά των δύο ομάδων ήταν εμφανής από το πρώτο λεπτό με τους «Φαραώ» να κλείνουν το ημίχρονο με 4-0, πριν τελικά να κερδίσουν με 4-1.