Λύση από τον Βασιλειάδη ζήτησαν οι "άστεγες" τηλεοπτικά ομάδες

Bala

Οι οκτώ ομάδες της Λίγκας που δεν έχουν τηλεοπτικό συμβόλαιο για την επόμενη περίοδο έκαναν συνάντηση με τον Γιώργο Βασιλειάδη, ζητώντας να βρει λύση αλλιώς θα... μπλοκάρουν το επόμενο πρωτάθλημα!

Οι... άστεγοι τηλεοπτικά έκαναν την Τετάρτη μία επαφή με τον Υφυπουργό κ. Βασιλειάδη για το πρόβλημά τους. Πρόκειται για τους Παναθηναϊκό, Ατρόμητο, Πλατανιά, Ξάνθη, Παναιτωλικό, Λαμία, Απόλλωνα Σμύρνης και Κέρκυρα.

Οι σύλλογοι που δεν έχουν εξασφαλισμένο τηλεοπτικό συμβόλαιο ζήτησαν από τον Γιώργο Βασιλειάδη να βοηθήσει ώστε να δοθεί λύση. Σε διαφορετική περίπτωση εξετάζουν όλα τα ενδεχόμενα. Ακόμα και να... μπλοκάρουν το επόμενο πρωτάθλημα, μην δεχόμενοι να κατέβουν να παίξουν!

ΣΧΟΛΙΑ (1)

Να γίνει πρόβλεψη αντικατάστασης.

Όποιος δεν παίζει πέφτει και ανεβαίνει ο από κάτω. Τι το κάναμε Αμέρικαν μπάρ. Όποιος αξίζει υπογράφει. Όποιος είναι αμπαλος γιατί να με υποχρεώνουν να τον δω??? Με το ζόρι παντρειά. Με το ζόρι πρωταθλητές. Με το ζόρι θέαμα.

Στα πάνω της η Γουλβς, αφού μετά τη νίκη κόντρα στην Τσέλσι, επικράτησε και της Νιουκάστλ στο Σεντ Τζέιμς Παρκ με γκολ του Ντόχερτι στο 94' (2-1).

river_main

Στην ουδέτερη Μαδρίτη Ρίβερ και Μπόκα αυτή τη φορά διαφήμισαν το ποδόσφαιρο της Λατινικής Αμερικής - Η Μπόκα προηγήθηκε στο 44' με τον Μπενεντέτο - Η Ρίβερ ισοφάρισε στο 68' με τον Πράτο και στην παράταση παίζοντας από το 92' με παίκτη παραπάνω κυριάρχησε πλήρως με τους Κιντέρο (110'), Μαρτίνεζ (122') να της χαρίζουν τον τίτλο - Δείτε όλα τα γκολ

boca_main2

Μετά από μια πραγματική μάχη που κρίθηκε στην παράταση η Ρίβερ Πλέιτ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες - Η αποβολη του Μπάριος στο 92' άλλαξε τα δεδομένα και τα γκολ του Κιντέρος (110'), Μαρτίνεζ (122') έδωσε τον τίτλο στην Ρίβερ - Στην κανονική διάρκεια η  Μπόκα προηγήθηκε στο 44' με τον Μπενεντέτο και στο 68' ο Πράτο ισοφάρισε για την Ρίβερ

4648786

Στο 36' ο Νούνιτς πάγωσε την Τούμπα ανοίγοντας το σκορ για την Λάρισα - Στο 45'+2' ο Πρίγιοβιτς με π'έναλτι που κέρδισε ο ίδιος, αλλά και την αποβολή του Καρανίκα, ισοφάρισε σε 1-1 - Στο 69' ο Ακπόμ πέτυχε το 2-1 για τον Δικέφαλο

11
4648156

Ως το 89' το ματς ήταν 2-0 και όλα έδειχναν ένα... ήρεμο φινάλε στη νίκη του Ατρομήτου, που τον ξαναέφερε στη 2η θέση! - Τελικά ένα φεστιβάλ γκολ σε 5 λεπτά διαμόρφωσε το χορταστικό 4-2 των γηπεδούχων κόντρα στον Άρη, που στο 1-0 έχασε πέναλτι με τον Γιουνές! - Δύο γκολ ο Κουλούρης, από ένα Σάκιτς, Ενσικουλού για τους νικητές!