Κοιτάζει Λουντ η ΑΕΚ

Την περίπτωση του Ρόμπιν Λουντ κοιτάζουν στην ΑΕΚ με τον Φινλανδό να βρίσκεται στην ατζέντα του Νίκου Λυμπερόπουλου

Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν και στην ΑΕΚ το γνωρίζουν πολύ καλά, καθώς ναι μεν έχουν στραμμένη την προσοχή τους στο πρωτάθλημα και το Κύπελλο που θέλουν να κατακτήσουν, αλλά ήδη κοιτάζουν και τις κινήσεις στο καλοκαιρινό μεταγραφικό παζάρι.

Ένας από τους παίκτες που βρίσκεται στην ατζέντα του Νίκου Λυμπερόπουλου είναι σύμφωνα με δημοσίευμα της «Ώρας» ο Ρόμπιν Λουντ. Για τον Φινλανδό μεσοεπιθετικό του Παναθηναϊκού ενδέχεται να κινηθούν οι... κιτρινόμαυροι, αλλά αυτό θα εξαρτηθεί και από τι θα γίνει με τους... πράσινους. Αν δηλαδή στον Παναθηναϊκό βρεθεί διοικητική λύση, τότε είναι πολύ πιθανόν ο Λουντ να παραμείνει στο «τριφύλλι», σε αντίθετη περίπτωση θα αποχωρήσει με την ΑΕΚ να φέρεται πως είναι ένας από τους μνηστήρες.

Ο Γάλλος αμυντικός μέσος, ο οποίος είχε αποχωρήσει στο ημίχρονο λόγο τραυματισμού, μετά το γκολ του Στέρλινγκ στις καθυστερήσεις, έφυγε στα αποδυτήρια και δεν είχε αντιληφθεί ότι είχε ακυρωθεί και φυσικά ότι η Τότεναμ είχε προκριθεί στους «4» του Champions League - Επίσης ο Κορεάτης Σον έμαθε από δημοσιογράφο ότι δεν παίζει στον πρώτο ημιτελικό