NBA: Με εμφατική τρίτη περίοδο, οι Μάτζικ νίκησαν τους Καβαλίερς 112-89 και ισοφάρισαν τη σειρά - Δείτε τα highlights

Στο 2-2 οι Ορλάντι Μάτζικ με τους Κλίβελαντ Καβαλίερς στον πρώτο γύρο των play off της Ανατολής στο NBA

magic_cavs
Οι Ορλάντο Μάτζικ ισοφάρισαν με εμφατικό τρόπο (2-2) τη σειρά του πρώτου γύρου των πλέι οφ της Ανατολής με τους φιλοξενούμενους Κλίβελαντ Καβαλίερς, εξαργυρώνοντας ένα επιμέρους σκορ 37-10 στην τρίτη περίοδο, με το οποίο πέτυχαν την ανατροπή και έκοψαν με άνεση το νήμα του τερματισμού με 112-89.

Το Game 5 της σειράς είναι προγραμματισμένο για την Τρίτη (30/4) στο Κλίβελαντ.

Cleveland Cavaliers vs Orlando Magic Full Game 4 Highlights - April 27, 2024 | 2024 NBA Playoffs

Ο Φραντς Βάγκνερ τελείωσε τον αγώνα με 34 πόντους και 13 ριμπάουντ, 14 πρόσθεσε ο Τζόναθαν Άιζακ, 12 ο Μαρκέλ Φουλτζ, 12 ο Τζέιλεν Σαγκς και 11 ο Γουέντελ Κάρτερ.

Από τους Κλίβελαντ Καβαλίερς προσπάθησε ο Τζάρετ Άλεν με 21 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Πώς ξεκίνησε και τι σημαίνει για τς ΗΠΑ το κύμα των φιλοπαλαιστινιακών διαμαρτυριών στα πανεπιστήμια

Αττική: Εξαρθρώθηκε σπείρα που έκλεβε ΙΧ και σπίτια - Λεία πάνω από 146.000 ευρώ