Θύμισε Ρίβερς στο Κάουνας ο ΜακΚίσικ - Διέσχισε όλο το γήπεδο και κάρφωσε στην εκπνοή του ημιχρόνου - Βίντεο

Ο Αμερικανός επέστρεψε στις σπουδαίες εμφανίσεις και ολοκλήρωσε τον αγώνα του Ολυμπιακού με την Ζαλγκλίρις στο Κάουνας με 20 πόντους

mak_kisik
Σακίλ ΜακΚίσικ από τα παλιά στο Κάουνας.

Ο Αμερικανός είχε  20 πόντους (5/5 δίποντα, 2/5 τρίποντα, 4/5 βολές), 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ήταν μαζί με τον Τόμας Γουόκαπ οι κορυφαίοι του Ολυμπιακού στη μεγάλη νίκη μέσα στο Κάουνας επί της Ζάλγκιρις.

Ο ΜακΚίσικ έδειξε τις διαθέσεις του στην εκπνοή του ημιχρόνου. Με το σκορ στο 41-39 για τον Ολυμπιακό ο Αμερικανός γκαρντ απέκτησε τη μπάλα πίσω από το κέντρο και με μια κούρσα που θύμισε Ρίβερς έφτασε στο αντίπαλο καλάθι όπου κάρφωσε εντυπωσιακά, νικώντας και το χρονόμετρο.

Είχε μόλις 2,5 δευτερόλεπτα στη διάθεσή του αλλά τα κατάφερε!

Νίκαια: Κλαίνε και αγκαλιάζονται οι απαρηγόρητοι συγγενείς του 40χρονου που σκότωσε ο πεθερός του - Βίντεο

Τραγωδία στα Τέμπη: Γιατί «μπαζώθηκε» το σημείο της σύγκρουσης των τρένων - Τι λένε κυβερνητικές πηγές

«Αν δεν ξέρει από πράσινο ένας Παπανδρέου, ποιος ξέρει»: Αντιδράσεις για τον διορισμό του γιου του πρώην πρωθυπουργού στον Εθνικό Κήπο