Αλ Αχλί - Αλ Χαζμ 3-1: Ονειρικό ντεμπούτο με χατ τρικ για Φιρμίνο στην Σαουδική Αραβία - Δείτε τα γκολ

Ντεμπούτο ανάλογο της λάμψης και του ονόματός του έκανε ο Βραζιλιάνος επιθετικός - Βασικοί ξεκίνησαν για τους γηπεδούχους οι νεαποκτηθέντες Μεντί, Κεσί, Μαχρέζ, Σεν Μαξιμέν και Μαχρέζ

Collage_Maker-12-Aug-2023-12-11-AM-9642
«Καυτός» ο Ρομπέρτο Φιρμίνο στο ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας, με τον Βραζιλιάνο σταρ να κάνει χατ τρικ στην αναμέτρηση της Αλ Αχλί κόντρα στην Αλ Χαζμ. Βασικοί ξεκίνησαν τον αγώνα για τους γηπεδούχους οι νεαποκτηθέντες Μεντί, Κεσί, Μαχρέζ, Σεν Μαξιμέν και Μαχρέζ.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cuq0594hlojt)

Αρχικά ο Βραζιλιάνος στράικερ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 6', ενώ με τη συμπλήρωση 10 λεπτών αγώνα σκόραρε και δεύτερο τέρμα, μετά από ασίστ του Μαχρέζ και πλάσαρε εύστοχα σε κενή εστία για το (2-0).

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cupx7kplc015)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cupx9lpjtb9d)

Δεν σταμάτησε εκεί καθώς στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 72' ολοκλήρωσε το χατ τρικ του στο ονειρικό ντεμπούτο του.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cupzryt5xu01)

Αντιθέτως ο Σενεγαλέζος τερματοφύλακας, Εντουάρ Μεντί, δεν άφησε καλές εντυπώσεις. Στο 13ο λεπτό δεν κατάφερε να κοντρολάρει την πίσω πάσα συμπαίκτη του, με τον διαιτητή να του χαρίζεται και να μην καταλογίζει πέναλτι παρότι ανέτρεψε τον αντίπαλό του. Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 50' έκανε λάθος πάσα και το γκολ στην Αλ Χαζμ για το (2-1).

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cupxeg52hw55)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cupymuensk21)

Κυριάκος Μητσοτάκης: Συνάντηση με τους προέδρους UEFA, Ολυμπιακού, ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ στο Μαξίμου για τους χούλιγκανς

Μιχάλης Κατσουρής: Το «τελευταίο αντίο» στον 29χρονο που δολοφονήθηκε από χούλιγκαν στη Νέα Φιλαδέλφεια

Ανώνυμη επιστολή στην Πρόεδρο της Δημοκρατίας για κληροδότημα δεκάδων εκατ. ευρώ από τον Κωνσταντίνο Αγγελόπουλο