Ο Έβανς απέκλεισε τον Τζόκοβιτς από το Μonte Carlo Masters!

Ο Ντάνιελ Έβανς έκανε τη μεγάλη έκπληξη και απέκλεισε τον Νόβακ Τζόκοβιτς στον 3ο γύρο του Monte Carlo Masters επικρατώντας με 2-0 σετ (6-4, 7-5)

djokoviccc
Τεράστια έκπληξη στο Monte Carlo Masters με τον Ντάνιελ Έβανς (Νο33) να αφήνει εκτός συνέχειας τον Νόβακ Τζόκοβιτς (Νο1) και να προκρίνεται στην προημιτελική φάση, επικρατώντας στον μεταξύ τους αγώνα για τον 3ο γύρο με 2-0 σετ (6-4, 7-5).

Ο Βρετανός τενίστας βρέθηκε σε καταπληκτική μέρα και υποχρέωσε το Νο1 στον κόσμο στην πρώτη του φετινή ήττα (έπειτα από ρεκόρ 10-0 που έτρεχε), αλλά και σε μια κακή εμφάνιση με 45 αβίαστα λάθη.

Στο δεύτερο σετ μάλιστα, ο Τζόκοβιτς προηγήθηκε 2-0 και 4-3 στα γκέιμ, αλλά ο Έβανς κατάφερε να το γυρίσει και να φτάσει στη μεγάλη νίκη.

Αντίπαλος του Βρετανού στον προημιτελικό της Παρασκευής (16/4) θα είναι ο Νταβίντ Γκοφέν.

Ο αποκλεισμός του Τζόκοβιτς επηρεάζει και την πορεία του Στέφανου Τσιτσιπά στο τουρνουά, καθώς αν ο Έλληνας τενίστας προκριθεί στον προημιτελικό επί του Φοκίνα, δεν θα βρει μπροστά του το Νο1 του κόσμου, Νόβακ Τζόκοβιτς.

Τσιτσιπάς: Προκρίθηκε για πρώτη φορά στους «8» του Μόντε Κάρλο

Νεϊμάρ: «Οταν σταματήσω το ποδόσφαιρο θέλω να γίνω παίκτης πόκερ»