Βίντεο: Ο Μουρίνιο... έβγαλε τα προημιτελικά και τα ημιτελικά του Mundial

mourinho

Ο Ζοσέ Μουρίνιο συνέχισε τις προβλέπεις του για το Mundial της Ρωσίας, βγάζοντας τα ζευγάρια των προημιτελικών και των ημιτελικών

Ο Ζοσέ Μουρίνιο θα έχει ρόλο σχολιαστή για τη ρωσική τηλεόραση κατά τη διάρκεια του Mundial και συνέχισε τις προβλέψεις του για το τουρνουά, φτάνοντας μέχρι τα ημιτελικά. Ο Πορτογάλος, λοιπόν, θεωρεί ότι τα παρακάτω ζευγάρια θα διασταυρωθούν στα προημιτελικά και στα ημιτελικά.

Προημιτελικά: Πορτογαλία – Γαλλία, Ισπανία – Αργεντινή, Βραζιλία – Αγγλία, Γερμανία – Βέλγιο.

Ημιτελικά: Πορτογαλία – Βραζιλία, Αργεντινή – Γερμανία

José Mourinho: Inside the crystal foot-ball. Predictions for World Cup 2018 Quarter and Semi-finals

Πηγή: gazzetta.gr

ΣΧΟΛΙΑ (2)

Τελικός Πορτογαλία-Αργεντινή,κατάκτηση Πορτογαλία.

Συνεχίζω την πρόβλεψη και την πηγαίνω μέχρι το τέλος.Κοινώς,το τερματίζω.Τι λέτε;Το τερμάτισα;

Για γέλια

Ποια Πορτογαλία ρε Ζοζέ? Νομίζεις ότι πάλι με ισοπαλίες θα συρθείες και στο μουντιάλ? Ούτε μέχρι τους 16 δε σας βλέπω.

Ο Μίτροβιτς μόλις στο 5ο λεπτό με τρομερή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Σερβία! - Στο 53' ο Τσάκα με τρομερο σουτ ισοφάρισε σε 1-1!

Μουυυυυυσσσσα

Η Ισλανδία μπορεί να «μπλόκαρε» τον Μέσι, όμως βρήκε τον μπελά της από τον Αχμέντ Μούσα που οδήγησε τη Νιγηρία στη μεγάλη νίκη με τα δύο καταπληκτικά γκολ που πέτυχε στο 49' και στο 75' - Με τη νίκη αυτή η Αργεντινή εξακολουθεί να ελπίζει σε πρόκριση - Χαμένο πέναλτι για τους Ισλανδούς στο 83'!

brasilia_costa_arthro

Απαράδεκτη στα πρώτα 45 λεπτά η Βραζιλία όταν αποφάσισε να παίξει ποδόσφαιρο έπεσε πάνω στον ανίκητο Κέιλορ Νάβας ο οποίος άντεξε μέχρι το 90'+1'! - Εκεί ο Κουτίνιο από κοντά άνοιξε το σκορ λυτρώνοντας όλη τη Βραζιλία με τον Νεϊμάρ να διαμορφώνει στο  90'+7' το τελικό 2-0!