Μοιάζει απίστευτο, αλλά οι υπεύθυνοι μιας τράπεζας στο κέντρο του Ναυπλίου κατάφεραν να πετάξουν στα σκουπίδια... 200.000 ευρώ! Αυτό συνέβη κατά τη διάρκεια εργασιών ανακαίνισης, όταν οι υπάλληλοι πέταξαν μαζί με τα μπάζα ένα χαρτόκουτο που πίστευαν πως περιέχει άχρηστα πράγματα!
Μοιάζει απίστευτο, αλλά οι υπεύθυνοι μιας τράπεζας στο κέντρο του Ναυπλίου κατάφεραν να πετάξουν στα σκουπίδια... 200.000 ευρώ! Αυτό συνέβη κατά τη διάρκεια εργασιών ανακαίνισης, όταν οι υπάλληλοι πέταξαν μαζί με τα μπάζα ένα χαρτόκουτο που πίστευαν πως περιέχει άχρηστα πράγματα!
Όμως, όταν έκλεισαν τους λογαριασμούς της ημέρας ανακάλυψαν πανικόβλητοι ότι υπήρχε έλλειμμα 200.000 ευρώ! Αμέσως ξεκίνησαν έρευνες σε όλο το υποκατάστημα, αφού φαινόταν απίθανο να έχουν εξαφανιστεί χίλια χαρτονομίσματα των 200 ευρώ. Όμως, τα χρήματα δεν βρέθηκαν πουθενά και άρχισε να τους λούζει... κρύος ιδρώτας. Η αγωνία τους κράτησε ένα ολόκληρο 24ωρο, ώσπου την επομένη κάποιος υπάλληλος θυμήθηκε πως τα χρήματα είχαν τοποθετηθεί προσωρινά σε ένα χαρτοκιβώτιο!
Κλείσιμο
Ακολούθησε νέος γύρος αγωνίας, καθώς ο υπάλληλος που είχε πετάξει το χαρτόκουτο στα σκουπίδια κόντεψε να πάθει... εγκεφαλικό! Αμέσως πετάχτηκαν όλοι έξω και έτρεξαν στον κάδο απορριμμάτων που βρίσκεται έξω από το υποκατάστημα. Για καλή τους τύχη, δεν είχε περάσει ακόμη ούτε το απορριμματοφόρο, αλλά ούτε και κάποιος από τους αλλοδαπούς που αναζητούν μέταλλα ή κονσερβοκούτια στα σκουπίδια! Έτσι, το κουτί με το πολύτιμο περιεχόμενο βρέθηκε ακέραιο και οι καρδιές πήγαν στις θέσεις τους.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.