Βίντεο: Tρομερή ανατροπή της Ρίβερ - Πέντε γκολ από Σκόκο

Η Ρίβερ διέλυσε με 8-0 τη Χόρχε Βίλστερμαν από τη Βολιβία και πέρασε στα ημιτελικά του Κόπα Λιμπερταδόρες με τον Νάτσο Σκόκο να πετυχαίνει πέντε γκολ και χατ-τρικ σε 11 λεπτά!

Απίστευτη βραδιά στο «Μονουμεντάλ». Η Ρίβερ καλείτο να ανατρέψει το 3-0 της Βολιβίας και όχι απλώς τα κατάφερε, αλλά διέλυσε με 8-0 τη Χόρχε Βίλστερμαν παίρνοντας την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Ακόμη πιο εντυπωσιακός ήταν όμως ο Νάτσο Σκόκο, που πέτυχε πέντε (!) γκολ και μάλιστα κατάφερε να κάνει χατ-τρικ μέσα σε έντεκα λεπτά οδηγώντας την ομάδα του στην ισοφάριση του σκορ του πρώτου αγώνα με τέρματα στο 9’, το 14’ και το 19’. Ο «υδραυλικός» ολοκλήρωσε το show του με γκολ στο 46’ και το 58’, ενώ δύο γκολ πέτυχε ο Έντσο Πέρες και ένα ο Ιγνάσιο Φερνάντες.

Στα ημιτελικά η Ρίβερς θα αντιμετωπίσει τη Λανούς σε έναν αργεντίνικο «εμφύλιο», ενώ το άλλο ζευγάρι συνθέτουν η Μπαρσελόνα από τον Ισημερινό και η Γκρέμιο από τη Βραζιλία.