Τα Γιάννινα «άλωσαν» τη Νέα Σμύρνη

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» μπλόκαρε τον Πανιώνιο και τον χτύπησε στον αιφνιδιασμό, φεύγοντας με το γκολ του Ακόστα με το «διπλό» (0-1)

Πάνω… στην ώρα έκανε την πρώτη του νίκη μακριά από τους «Ζωσιμάδες» ο ΠΑΣ. Οι Γιαννιώτες δεν «λύγισαν» από την πίεση του Πανιώνιου και με «χρυσό σκόρερ» τον Νοέ Ακόστα έφυγαν με το τρίποντο από τη Νέα Σμύρνη, 1-0.

Παιχνίδι κέντρου στην μεγαλύτερη διάρκειά του. Πολλές δυνατές μονομαχίες μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων, με τους «κυανέρυθρους» να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά να μην μπορούν να τελειώσουν τις φάσεις που δημιούργησαν. Η ομάδα του Πετράκη έφερε το παιχνίδι στα μέτρα της και στο δεύτερο ημίχρονο «χτύπησε» με τον Τσάβες, ο οποίος ήταν και δημιουργός του μοναδικού τέρματος στο ματς στο 64ο λεπτό.