PROTOTHEMA

Πολιτική

Το δήλωσε σε ραδιοφωνική συνέντευξή του

Ανεξαρτητοποιείται ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Μίμης Ανδρουλάκης

Ανεξαρτητοποιείται ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Μίμης Ανδρουλάκης
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Σημειώνει ότι στηρίζει την κυβέρνηση αλλά θέλει να διευκολύνει Βενιζέλο, Κουβέλη και Τσίπρα

Λίγες ώρες μετά την απόφασή του να υπερψηφίσει το πολυνομοσχέδιο ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Μίμης Ανδρουλάκης εξέφρασε την πρόθεσή του να ανεξαρτητοποιηθεί.
 
Σε συνέντευξή του στο ραδιοφωνικό σταθμό Βήμα προανήγγειλε την πρόθεσή του να ανεξαρτητοποιηθεί για να βοηθήσει τον Ευ.Βενιζέλο, τον Φ. Κουβέλη και τον Αλ.Τσίπρα.
 
«Δεν είμαι μέρος της κρίσης του ΠΑΣΟΚ», δήλωσε χαρακτηριστικά. Ο κ. Ανδρουλάκης είπε επίσης ότι στηρίζει την κυβέρνηση αλλά άσκησε κριτική στον πρωθυπουργό  Αντώνη Σαμαρά και στον υπουργό Οικονομικών Γιάννη Στουρνάρα για τον τρόπο με τον οποίο διαπραγματεύθηκαν με την τρόικα.
 
Πρόσθεσε επίσης ότι είναι ανάγκη να γίνει ανασύσταση της κεντροαριστεράς και τόνισε ότι με την κίνησή του αυτή απελευθερώνεται για να έρθει πιο κοντά στη βάση του ΠαΣοΚ.
 
Μέχρι αυτή την ώρα στη Βουλή δεν έχει φτάσει επιστολή με την οποία ο κ. Ανδρουλάκης δηλώνει την ανεξαρτητοποίησή του.

Συνεργάτες του Ευάγγελου Βενιζέλου λένε πως δεν έχουν ακόμη ενημερωθεί για τις προθέσεις του, προφορικά ή γραπτώς, και ότι την ανακοίνωση της ανεξαρτητοποίησης την άκουσαν πρώτη φορά στο ραδιόφωνο.


-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ-SKLOUPIOTIS08/11/201221:56

Ολαλα! Νάτοι οι καραμήτσουλες. Ενας ένας ξετρυπώνουν. Μόλις ξεβολεύονται, ψάχνουν τρύπα και ξανατρουπώνουν. Νά γιατί δεν πάει μπροστά αυτός ο έρμος τόπος. Δεν ξεκολάνε απ' τή βόλεψη. Βρε άντρα Κρητικέ γιατί στρίβεις ..."δια του αραβώνος". Διαφωνείς; Πήγαινε σπιτάκι σου. Αλλά βολεύεσαι ...και σ' είχα σ' εκτίμηση. Τελικά θα πάρετε χαμπάρι πολλοί από σας, ότι όταν παίζετε σε μιά ομάδα είστε καταδικασμένοι να ακούτε στο γενικό πρόσταγμα, στον προπονητή σας, στο καταστατικό σας, στις αρχές σας, δεν παίζετε κλωτσοσκούφι, δεν τρέχει ο καθένας όπου του καπνίσει.Τι θα περίμενε όμως κανένας απ' τα ανεμομαζόματα και τα υποπροϊόντα της πολιτικής που έχουν "μαζωχτεί" εκεί μέσα. Καιροσκόποι του κερατά. Ντροπή σας.Και να μην παρεξηγούμαι για υποκειμενισμό, δεν με εκφράζει κανένας σας, γιατί είστε λίγοι, ανύπαρκτοι και ελάχιστοι να μας εκπροσωπήσετε.

Απάντηση
κρητικός08/11/201219:34

"Προανήγγειλε την πρόθεσή του να ανεξαρτητοποιηθεί για να βοηθήσει τον Ευ.Βενιζέλο, τον Φ. Κουβέλη και τον Αλ.Τσίπρα" Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει τι εννοεί με αυτή τη δήλωση ο Ανδρουλάκης ή θα πρέπει να απευθυνθώ σε κάποιο ψυχίατρο;

Απάντηση
ΑΝΔΡΙΚΕΛΑΚΗΣ 08/11/201219:24

Ανδρικελάκης λέγεται ρε παιδιά ,. αν ήταν Ανδρα- λακης θα παρέδιδε και την έδρα.... αλά είμαι αριστερός και με δεξιά τσέπη!

Απάντηση
Τσαν08/11/201218:56

Είσαι για πολλά γέλια Ανδρουλάκη. Από την δημοκρατική πιρουέτα της αποχής σου από την ορκωμοσία της ΧΑ, μέχρι την γόνιμη απόσταση. Χαίρομαι για ένα πράγμα. Όλοι όσοι σε ψήφισαν εσένα και τους ομοίους σου, θα έχουν άλλο ένα λόγο να νοιώθουν, δικαίως, ηλίθιοι. Μ εις τη ν τα κάνατε κουλτουροερπετά...

Απάντηση
ΦΥΚΙΑ 08/11/201218:41

Ο Μίμης μας απογοήτευσε πλήρως.....Στα χνάρια του, ίσως αποδειχτεί και χειρότερος ο Γρηγόρης ο Ψαριανός...Μιλώ δηλαδή για άτομα που εξέφραζαν κάτι διαφορετικό πολλές φορές σε αυτό που λέμε αριστερό ρεύμα....Δυστυχώς πουντιάσαμε και με τους δύο.

Απάντηση
Γ.Ν08/11/201217:36

ΜΙΜΗ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΣΟΥ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ Η ΜΑΙΡΗ Η ΔΑΜΑΝΑΚΗ. Α ΡΕ ΠΑΣΟΚ ΤΟΥ 5 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ.............................................................

Απάντηση
Μήτσος08/11/201216:16

Όξω ρε καραγκιόζη

Απάντηση
GUDERIAN08/11/201216:13

Φύκιας και μεταξωτής κορδέλας ο τύπος. Η πιό άχρηστη ψήφος που έριξα το 2007 (και της ζωής μου μέχρι τώρα μπορώ να πω...), ευτυχώς τον πήρα χαμπάρι νωρίς........

Απάντηση
Jane08/11/201215:58

Στα παπάρια μας τι θα κάνει ο αργόσχολος παπαρολόγος βολεψάκιας.

Απάντηση