Βίντεο: Πέρασε στα προκριματικά με τριάρα ο ΑΠΟΕΛ

Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε 3-0 της Νιους Σεντς στο ΓΣΠ και προκρίθηκε στον 3ο προκριματικό του Champions League. Ρόζενμποργκ ή Νόρκεπινγκ ο επόμενος αντίπαλος

Οι Κύπριοι είχαν παραχωρήσει 0-0 στο πρώτο ματς, όμως στη ρεβάνς καθάρισαν επιβλητικά τους Ουαλούς και με 3-0 τσέκαραν το εισιτήριο για τον 3ο προκριματικό του Champions League. Εκεί θα αντιμετωπίσουν μία εκ των Ρόζενμποργκ/Νόρκεπινγκ με το πρώτο ματς να έχει λήξει 3-1 υπέρ των Νορβηγών. Ολα τα γκολ του ΑΠΟΕΛ ήρθαν στο δεύτερο μέρος. '

Ο Αλεξάνδρου άνοιξε το σκορ με σουτ έξω από την περιοχή (54'), ο Σωτηρίου με πλασέ από κοντά στο 72' έκανε το 2-0 και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντε Βινσέντι.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα του Β' Προκριματικού (σε παρένθεση τα πρώτα ματς)

Αλασκέρτ – Ντιναμό Τυφλίδας 1-1 (0-2)

SJK – ΜΠΑΤΕ Μπορίσοβ 2-2 (0-2)

Σερίφ Τίρασπολ – Χάποελ Μπέερ Σεβά 0-0 (2-3)

ΑΠΟΕΛ – Νιου Σέιντς 3-0 (0-0)

Κοπεγχάγη – Κρουσέιντερς 6-0 (3-0)

Λιεπάγια – Ρεντ Μπουλ Ζάλτσμπουργκ 0-2 (0-1)

Ερυθρός Αστέρας – Βαλέτα 2-1 (2-1)

Μλάντοστ – Λουντογκόρετς 0-3 (0-2)