Βίντεο: Τι έκαναν οι Έλληνες ποδοσφαιριστές στο εξωτερικό

befunky-collage

Μήτρογλου, Μανιάτης, Βασιλόγιαννης και Φούντας βρήκαν δίχτυα, ενώ ο Χολέμπας έδωσε δύο ασίστ

Μόνο ως θετικός μπορεί να χαρακτηριστεί ο απολογισμός των Ελλήνων του Εξωτερικού αυτή την εβδομάδα, καθώς είχε 4 γκολ και 2 ασίστ.

Ο Κώστας Μήτρογλου άνοιξε το δρόμο για τη νίκη της Μαρσέιγ, ο Γιάννης Μανιάτης πέτυχε το μοναδικό τέρμα της ομάδας του, ο Ταξιάρης Φούντας είχε buzzer beater, ενώ ο Ανδρέας Βασιλόγιαννης σφράγισε το τρίποντο για την Ουμρανίγερσπορ. Την ίδια ώρα, ο Χοσέ Χολέμπας μετά το εντυπωσιακό γκολ του, το έριξε στις ασίστ.

ΑΓΓΛΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Άρσεναλ): Βασικός στη νίκη με 3-2 επί της Κάρντιφ, στην Ουαλία.

Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη επί της Κάρντιφ με 3-2.

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Εντυπωσιακή εμφάνιση από τον διεθνή αμυντικό, ο οποίος στη νίκη με 2-1 επί της Τότεναμ με ανατροπή, έδωσε ισάριθμες ασίστ.

Δημήτρης Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ισοπαλία (0-0), με την Λιντς.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Ρόμα): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα από την Μίλαν με 2-1, συμμετέχοντας μάλιστα στην φάση που η ομάδα του δέχθηκε το πρώτο γκολ.

AC Milan 2-1 Roma | Cutrone Wins it Late for Milan | Serie A

Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Δεν αγωνίστηκε στην βαριά ήττα με 3-0 στην έδρα της Σαμπντόρια.

Sampdoria 3-0 Napoli | La Sampdoria ribalta i pronostici e guadagna tre punti! | Serie A

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Είδε από τον πάγκο τη νίκη στην έδρα της Αταλάντα με 1-0.

Atalanta 0-1 Cagliari | La strepitosa punizione di Barella vale la vittoria! | Serie A

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Πάνος Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Λόγω του τραυματισμού του δεν ήταν παρόν στην εντός έδρας ήττα από την Βόλφσμπουργκ με 3-1.

Κώστας Σταφυλίδης (Άουγκσμπουργκ): Δεν ήταν στην αποστολή για το 1-1 με την Γκλάντμπαχ, εντός έδρας.

Τάσος Δώνης (Στουτγάρδη): Ξεκίνησε βασικός στην εντός έδρας ήττα από την Μπάγερν Μονάχου με 3-0, αλλά αντικαταστάθηκε στο 57'.

Στέφανος Καπίνος (Βέρντερ Βρέμης): Είναι τραυματίας και δεν μπόρεσε να αγωνιστεί στην εκτός έδρας νίκη επί της Άιντραχτ με 2-1.

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Το παιχνίδι με την Διναμό Δρέσδης αναβλήθηκε.

Δημήτρης Διαμαντάκος (Σεντ Πάουλι): Μπήκε στο 67' της αναμέτρησης με την Κολωνία, αλλά δεν μπόρεσε να την βοηθήσει να γλιτώσει την εντός έδρας ήττα με 5-3.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Βασικός στην ήττα στην έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης με 4-1.

Resumen de Real Madrid vs CD Leganés (4-1)

ΓΑΛΛΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Μαρσέιγ): Με δικό του γκολ, άνοιξε το δρόμο προς τη νίκη με 3-2 στην έδρα της Μονακό.

AS Monaco - Olympique de Marseille ( 2-3 ) - Résumé - (ASM - OM) / 2018-19

Παναγιώτης Βλαχοδήμος (Νιμ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Παρί Σεν Ζερμέν με 4-2.

Nîmes Olympique - Paris Saint-Germain ( 2-4 ) - Résumé - (NIMES - PARIS) / 2018-19

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας ήττας από την Χέρακλες με 3-2.

Κωνσταντίνος Λάμπρου (Άγιαξ): Δεν χρησιμοποιήθηκε στην εκτός έδρας νίκη με 4-0 επί της Φίτεσε.

Highlights Vitesse - Ajax

Δημήτρης Κολοβός (Βίλεμ): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 6-1 στην έδρα της Άλκμααρ.
Λάζαρος Λάμπρου (Φορτούνα Σιτάρ): Η μεταγραφή του έγινε τις τελευταίες μέρες και δεν ήταν έτοιμος να μπει στην αποστολή για το 1-1 με την Ουτρέχτη.

Καλούδης Λεμονής (Τέλσταρ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 2-0 επί της δεύτερης ομάδας της Ουτρέχτης, εντός έδρας.

Σάββας Μούργος (Ντόρντρεχτ): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα με 1-0 στην έδρα της Ναϊμένγκεν, αλλά αντικαταστάθηκε στο 69'.

ΒΕΛΓΙΟ
Αλέξανδρος Κατράνης (Μουσκρόν): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα από την Μουσκρόν με 3-1, αλλά αντικαταστάθηκε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.
Γιώργος Γκαλίτσιος (Μουσκρόν): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα από την Σαρλερουά με 3-1.
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Βασικός στην εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Μουσκρόν.

Απόστολος Βέλλιος (Μπέβερεν): Δεν πρόλαβε να είναι στην αποστολή για την ήττα με 1-0 στην έδρα της Λόκερεν.

Χρήστος Χαρίσης (Κορτράικ): Δεν ήταν στην αποστολή για το θεαματικό 3-3 με την Γκενκ, εντός έδρας.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 4-0 στην έδρα της Νασιονάλ Μαδέιρα.

Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): ​Βασικός στο επιβλητικό 4-0 επί της Νασιονάλ Μαδέιρα, εκτός έδρας.

RESUMO: CD Nacional 0-4 SL Benfica

Νίκος Ιωαννίδης (Μαρίτιμο): Ανακοινώθηκε μέσα στο Σαββατοκύριακο και δεν θα μπορούσε να είναι στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Ντεσπορτίβο Τσάβες.

Highlights | Resumo: Aves 0-1 Marítimo (Liga 18/19 #4)

ΤΟΥΡΚΙΑ
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Βασικός στη νίκη με 1-0 επί της Γκοζτέπε.
Γιάννης Μανιάτης (Αλάνιασπορ): Με δικό του γκολ ήρθε η νίκη με 1-0 επί της Γκοζτέπε.

Alanyaspor 1-0 Göztepe Maç Özeti 01/09/2018

Ανδρέας Τάτος (Ελαζίγκσπορ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εντός έδρας ήττας με 2-1 από την Μπαλικερσίσπορ.

Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Ουμρανίγερποσ): Βασικός και σκόρερ του τελευταίου γκολ στη νίκη με 2-0 επί της Γκιρεσούνσπορ.

ΣΚΩΤΙΑ
Μάριος Όγκμποε (Χάμιλτον): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Σεντ Τζόνσον.

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Έπαιξε σε όλη την εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Έσμπιεργκ.

ΚΡΟΑΤΙΑ
Χάρης Μαυρίας (Ριέκα): Δεν ήταν στην αποστολή για την ισοπαλία με 1-1 στην έδρα της Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

ΑΥΣΤΡΙΑ
Τάσος Αυλωνίτης (Στουρμ Γκρατς): Βασικός στο ισόπαλο 1-1 ματς με την Ραπίντ Βιέννης.

Ταξιάρχης Φούντας (Σεντ Πόλτεν): Στις καθυστερήσεις πέτυχε το νικητήριο γκολ για το 2-1 στην έδρα της Άλταχ.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Γιώργος Κατσικάς (Ντιναμό Βουκουρεστίου): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα με 3-0 από την Κραϊόβα.

Μπρούνο Χαλκιαδάκης (Χερμανσταντ): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα από την Γκαζ Μετάν, αλλά αντικαταστάθηκε στο 71'.

Άρης Σοϊλέδης (Μποτοτσάνι): Έπαιξε και στα 90 λεπτά του εκτός έδρας 2-2 με την Στεάουα Βουκουρεστίου.

ΣΕΡΒΙΑ
Νεμάνια Μιλόγεβιτς (Βοϊβοντίνα): Βασικός στην εντός έδρας ήττα από τον Ερυθρό Αστέρα με 4-1, αλλά αντικαταστάθηκε στο 59ο λεπτό.

Διαμαντής Χουχούμης (Βοϊβοντίνα): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εντός έδρας ήττας από τον Ερυθρό Αστέρα με 4-1.

Ανδρέας Δερμιτζάκης (Ράντνικ): Δεν ήταν στην αποστολή για το ισόπαλο χωρίς γκολ παιχνίδι με την Προλετέρ Νόβι Σαντ, εντός έδρας.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Κισβάρντα): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την ΜΤΚ.

ΣΛΟΒΑΚΙΑ
Λάζαρος Ρότα (Μιχαλόβτσε): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της νίκης με 2-0 επί της Ποντμπρεζοβά.

ΤΣΕΧΙΑ
Γιώργος Κατίδης (Πρίμπραμ): Δεν χρησιμποιήθηκε στην εκτός έδρας ήττα από την Ζλιν με 3-0.

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Αντώνης Στεργιάκης (Σλάβια Σόφιας): Είδε από τον πάγκο το εκτός έδρας 0-0 με την Βερέγια.

Θεόφιλος Κουρούπης (Βερέγια): Βασικός στο 0-0 με την Σλάβια Σόφιας.

Γιώργος Μπουζούκης (Λοκομοτίβ Σόφιας): Βασικός στο εκτός έδρας 0-0 με την Πομόριε.

Χρήστος Κοντοχρήστος (Λοκομοτίβ Σόφιας): Έπαιξε σε όλο το ισόπαλο χωρίς γκολ, εκτός έδρας παιχνίδι με την Πομόριε.

ΙΣΡΑΗΛ
Θανάσης Παπάζογλου (Χάποελ Χάιφα): Μπήκε στο 63ο λεπτό της ήττας με 1-0 στην έδρα της Μακάμπι Τελ Αβίβ.

ΕΛΒΕΤΙΑ
Κωνσταντίνος Δημητρίου (Βασιλεία): Δεν ήταν στην αποστολή για το 1-1 με την Τουν, εντός έδρας.

ΑΛΒΑΝΙΑ
Αλέξανδρος Αμπντέλ Ραχίμ (Καστριότι): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα με 1-0 στην Παρτιζάνι Τιράνων, αλλά αντικαταστάθηκε στο 71'.

ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ
Γιάννης Κάργας (Ντιναμό Μπρεστ): Βασικός στη νίκη με 2-1 επί της Μινσκ.

ΜΑΛΤΑ
Ορέστης Νικόπουλος (Χάμρουν Σπάρτανς): Δεν ήταν στην αποστολή για το 0-0 στην έδρα της Γκζίρα Γιουνάιτεντ.

Η Διεθνής Ομοσπονδία εξετάζει το αν έχουν παραβιάσει τους κανονισμούς για τις μεταγραφές ξένων ποδοσφαιριστών κάτω των 18 ετών - Η Τσέλσι επιβεβαίωσε ότι είναι μία από τις εμπελοκόμενες ομάδες