La Liga: «Φουλάρει» για Ευρώπη η Βαλένθια, 1-0 την Οσασούνα - Δείτε το γκολ

Με την Οσασούνα να χάνει πέναλτι στις καθυστερήσεις, η Βαλένθια έφυγε με τους τρεις βαθμούς απο την Παμπλόνα και μείωσε στο -3 από τις ευρωπαϊκές θέσεις

MixCollage-16-Apr-2024-12-39-AM-1479
Η Βαλένθια πέρασε από την Παμπλόνα, καθώς επικράτησε της Οσασούνα με 1-0 στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της La Liga και μείωσε τη διαφορά της στους τρεις βαθμούς από τις ευρωπαϊκες θέσεις.

Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε για την ομάδα του Ρουμπέν Μπαράχα, ο Αντρέ Αλμέιδα στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης. Στη φάση του γκολ για τις Νυχτερίδες ήρθε από τα δεξιά, ο Λόπεθ «μοίρασε» στον Πορτογάλο μέσο και εκείνος με... ξερό δεξί σουτ νίκησε τον Ερέρα για το 1-0.

CA OSASUNA 0 - 1 VALENCIA CF | RESUMEN LALIGA EA SPORTS

Στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 90+7', η Οσασούνα κέρδισε πέναλτι, με τον Μπούντιμιρ να αναλαμβάνει την εκτέλεση όμως για κακή του τύχη γλίστρησε και αστόχησε με τον Μαμαρντασβίλι να μπλοκάρει.

Την επόμενη αγωνιστική η Οσασούνα θα φιλοξενηθεί από τη Ράγιο Βαγιεκάνο, ενώ η Βαλένθια θα υποδεχτεί στο «Μεστάγια» την Μπέτις για την 32η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, το οποίο μπαίνει στην τελική του ευθεία.