MLS: Ο άνεμος του Σικάγο «πέτυχε» το πιο ασύλληπτο buzzer beater νίκης στο 90+9'

Η Σικάγο Φάιερ «ξέρανε» τη Μόντρεαλ στις καθυστερήσεις και πήρε τη νίκη με 4-3 πετυχαίνοντας ένα από τα πιο... απίθανα τέρματα στην ιστορία του ποδόσφαιρου

mls_chicago
Λένε ότι τίποτα δεν είναι απίθανο στο ποδόσφαιρο και το γκολ της Σικάγο Φάιερ στο παιχνίδι απέναντι στη Μόντρεαλ έρχεται για να... επιβεβαιώσει τη ρήση.

Με το ματς στο 3-3 και στο τελεταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Σικάγο ετοίμαζε την τελευταία γιόμα της... απελπισίας.

Μόνο που από τον απίστευτο άνεμο το γέμισμα του Κέλιν Ακόστα στα τελευταία δευτερόλεπτα και το 90+9' κατέληξε από πίσω από το κέντρο στο βάθος της εστίας του γκολκίπερ της Μόντρεαλ χαρίζοντας το τρίποντο στην ομάδα του με τον πιο ασύλληπτο τρόπο!

gazzetta.gr

Δημοσκόπηση ΜARC για το ΘΕΜΑ: Στο 35% η ΝΔ, τρεις μονάδες έχασε το ΠΑΣΟΚ σε 50 ημέρες

Εξάρχεια: Συνελήφθη και ο δεύτερος Σομαλός που είχε αποπειραθεί να βιάσει την 36χρονη

Βίκυ Λέανδρος: Ατύχημα για την τραγουδίστρια - Έπεσε από τη σκηνή σε συναυλία στο Αννόβερο