Stoiximan Basket League, Προμηθέας - Περιστέρι bwin 75-81: Απόδραση στην παράταση και 3η θέση - Βίντεο

Έδειξε χαρακτήρα η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη

6089704
Απίστευτο θρίλερ ανάμεσα στον Προμηθέα και το Περιστέρι. Η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη άντεξε στο τέλος και κατάφερε να επικρατήσει με 81-75 μέσα στην Πάτρα στην παράταση. Με αυτόν τον τρόπο μπόρεσε να... πιάσει τους Πατρινούς στο 9-6. Τον έχει νικήσει και στον πρώτο γύρο, άρα αυτή τη στιγμή είναι στην τρίτη θέση. Δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα για τους Πρίγκιπες της Δυτικής Όχθης, αφού είχαν νικήσει και τον ΠΑΟΚ.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyjtg0iwwc2p)

Για τους νικητές ο Κένι Γουίλιαμς εντυπωσίασε στο 4ο δεκάλεπτο και τελείωσε με 15 πόντους, ενώ 13 είχε ο Ράγκλαντ και 11 πόντους με 7 ριμπάουντ πρόσθεσε ο Ρένφρο αλλά και 2 μεγάλα μπλοκ στην παράταση. Από την άλλη πλευρά 23 είχε ο Χέιλ, 14 με 7 ασίστ ο Καόυαν, ενώ 15 είχε ο Κόφεϊ .

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyjt69sibl09)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyjsd0tz2ndd)

Προμηθέας - Περιστέρι: Το ματς
Οι δύο ομάδες δυσκολεύτηκαν αρκετά να βρουν τρόπο να σκοράρουν στο ξεκίνημα και έμειναν χωρίς σκορ στα πρώτα δύο λεπτά. Προμηθέας και Περιστέρι συνέχισαν να τα... σπάνε και το σκορ ήταν 3-3 στο 5'. Ο Κάουαν έκανε το 10-11 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyjs5jfisp49)

Ο Ρένφρο έκανε το 10-15 για τους Περιστεριώτες. Ο Ρένφρο συνέχισε να δημιουργεί προβλήματα στον Προμηθέα και κάρφωσε εντυπωσιακά για το 10-20 στο 13'. Ο Κάουαν με τρίποντο μείωσε σε 20-24 στο 17'. Ο Κόνιαρης διαμόρφωσε το 25-29 στο ημίχρονο. Το Περιστέρι είχε κάνει 14 λάθη στο ημίχρονο, ενώ ο Προμηθέας είχε 9.

Ο Ράγκλαντ με τρίποντο έκανε το 31-43, έξι λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου. Ο Μήτρου Λονγκ έκανε το 36-48 στο 27'. Ο Χέιλ μείωσε σε 43-48 για τον Προμηθέα, αναγκάζοντας τον Σπανούλη να καλέσει timeout.

Ο Χέιλ ισοφάρισε σε 48-48 στο ξεκίνημα του 4ου δεκαλέπτου. Ο ίδιος παίκτης έβαλε μπροστά τον Προμηθέα για το 58-57 στο 34'. Ο Γουίλιαμς έβαλε μεγάλο τρίποντο για το 58-62. Ο Ρέινολντς μείωσε σε 61-64. Ο Κασελάκης έκανε το 65-68 στο 38', όμως ο Κάουαν απάντησε για το 68-68. Ο Χέιλ σκόραρε για το 70-68 στα 45 δευτερόλεπτα. Ο Λοβ ισοφάρισε σε 70-70, όμως αστόχησε στο σουτ που θα χάριζε τη νίκη στο Περιστέρι, ζητώντας πάντως και φάουλ πάνω στο σουτ.

O Γουίλιαμς έκανε το 72-74 στην παράταση, ενώ ο Ράγκλαντ σκόραρε για το 75-79, 40 δευτερόλεπτα πριν το τέλος της παράτασης. Ο Ρένφρο έκανε 2 μεγάλα μπλοκ και το Περιστέρι έκανε το μεγάλο διπλό.

Τα δεκάλεπτα: 10-11, 25-29, 46-48, 70-70, 75-81 (παρ.)

Μαραθώνια δεύτερη μέρα στην οικία Κασσελάκη στις Σπέτσες - Θέλουν να φύγουν πριν τους προλάβουν οι άνεμοι

Βίντεο: Οι τελευταίες στιγμές του 43χρονου λίγο πριν το άγριο φονικό στη Χαλκίδα