Serie A: Πάρτι της Αταλάντα στο Μπέργκαμο, 5-0 τη Φροζινόνε - Δείτε τα γκολ

Σαρωτικοί οι Μπεργκαμάσκι με 3 γκολ σε 14 λεπτά «καθάρισαν» από το πρώτο ημίχρονο και βρέθηκαν σε απόσταση ανάσας από την 4η θέση

MixCollage-16-Jan-2024-12-29-AM-9262
Εμφάνιση που θα χαραχθεί στη μνήμη των φιλάθλων της για καιρό από την Αταλάντα! Οι Μπεργκαμάσκι δεν έδειξαν κανέναν οίκτο κόντρα στη Φροζινόνε, τη διέλυσαν με 5-0 και αναρριχήθηκαν στην πέμπτη θέση της Serie A.

Το ματς ουσιαστικά κρίθηκε από το πρώτο τέταρτο, όποτε και οι γηπεδούχοι είχαν προλάβει να πετύχουν τρία γκολ. Αρχικά ο Κουπμάινερς άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα (8΄), ο Έντερσον διπλασίασε τα τέρματα της Αταλάντα ένα λεπτό αργότερα και στο 14΄ο Ντε Κετελάρ έγραψε το 3-0.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyfmcvyjf949)

Τα γκολ των Ζαπακόστα (83΄) και Χολμ (90΄) στο φινάλε του αγώνα έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Αταλάντα που επέστρεψε με... κρότο στις επιτυχίες.

ATALANTA-FROSINONE 5-0 | HIGHLIGHTS | La Dea dominate goal-fest in Bergamo | Serie A 2023/24