Premier League, Τσέλσι-Φούλαμ 1-0: Πήρε ανάσα από την άσπρη βούλα - Δείτε το γκολ

Το εύστοχο πέναλτι του Πάλμερ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έδωσε το τρίποντο στην Τσέλσι και της επέτρεψε να βρεθεί στην 9η θέση της βαθμολογίας

28163764
Τρίτη διαδοχική νίκη για την Τσέλσι, η οποία ξεπέρασε ανώδυνα το κάζο στον πρώτο ημιτελικό του Λιγκ Καπ (έχασε με 2-1 από τη Μίντλεσμπρο) και μπόρεσε να μειώσει κάπως τη διαφορά της από την πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας (αν και παραμένει πολύ μακριά) της Premier League.

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο είχε τον έλεγχο, αλλά η καλά οργανωμένη Φούλαμ δεν της επέτρεψε να δημιουργήσει πολλές φάσεις για να φτάσουμε στο 45'. Κάθετη του Πάλμερ στον Στέρλινγκ, ο τελευταίος απέφυγε τον Ντιοπ που τον ανέτρεψε κι ο Πάλμερ ευστόχησε από την άσπρη βούλα ανοίγοντας το σκορ.

Οι «μπλε» είχαν στη συνέχεια έχασαν ευκαιρίες (και δύο δοκάρια), αλλά δεν βρήκαν το δεύτερο γκολ και λίγο έλειψε να υποστούν σοκ στις καθυστερήσεις με τον Ντεκόρβα-Μαρίν να χάνει τεράστια ευκαιρία για να «κλέψει» το βαθμό της ισοπαλίας για τους φιλοξενούμενους.