Serie A, Τορίνο - Νάπολι 3-0: «Διέσυρε» την πρωταθλήτρια - Δείτε τα γκολ

Τελείωσε με 10 παίκτες η Νάπολι που είναι πλέον στην 8η θέση - Η Μίλαν 3-0 την Έμπολι

torino_18
Πέρασαν μόλις οκτώ μήνες από την ημέρα που ολόκληρη η Νάπολη πανηγύριζε την κατάκτηση του σκουντέτο, αλλά για τους φίλους των «παρτενοπέι» μοιάζει σαν να έχουν περάσει αιώνες...

Οι πρωταθλητές Ιταλίας συνεχίζουν να πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο, καθώς σήμερα ηττήθηκαν 3-0 από την Τορίνο και ολοκληρώνουν τον πρώτο γύρο της Serie A στην όγδοη θέση της κατάταξης, στο -20 από την κορυφή και στο -5 από την τετράδα που οδηγεί στο Champions League.

Η «γκρανάτα» προηγήθηκε στο 43΄ με τον Σανάμπρια, στο ημίχρονο ο Βάλτερ Ματσάρι πέρασε στο ματς τον Ματσόκι και ο 28χρονος αμυντικός αποβλήθηκε μετά από πέντε λεπτά στο β΄ μέρος, ύστερα από σκληρό μαρκάρισμα στον Λασάρο.

Αμέσως μετά (52΄) ο Βλάσιτς διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων και ουσιαστικά «καθάρισε» τον αγώνα, με τον Μπουοντζόρνο να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 66΄.

Η Λάτσιο, στο μεταξύ, νίκησε 2-1 στο «Φρίουλι» την Ουντινέζε, πήρε το τρίτο διαδοχικό της «τρίποντο» και μείωσε τη διαφορά της από την πρώτη τετράδα. Ο Πελεγκρίνι στο 12΄ και ο Βετσίνο στο 76΄ πέτυχαν τα γκολ των νικητών, ενώ για τους γηπεδούχους είχε ισοφαρίσει στο 59΄ ο Γουάλας.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 19ης αγωνιστικής της Serie A και η βαθμολογία:

Μπολόνια-Τζένοα 1-1 (90+6΄ Ντε Σιλβέστρι - 20΄ Γκούντμουντσον)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cy74hc2xkdvl)

Ίντερ-Βερόνα 2-1 (13΄ Μαρτίνες, 90+3΄ Φρατέζι - 74΄ Ανρί)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cy7oa14p3qz5)

Φροζινόνε-Μόντσα 2-3 (56΄ Χαρουί, 76΄πέν. Σουλέ - 18΄ Μότα, 45΄ Καρμπόνι, 55΄αυτ. Σουλέ)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cy7s3cjgylcx)

Λέτσε-Κάλιαρι 1-1 (31΄ Γκεντρέι - 71΄ Οριστάνιο)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cy7vqxiiggtl)

Σασουόλο-Φιορεντίνα 1-0 (9΄ Πιναμόντι)