Χιτ - Πέισερς 142-132: Με Μπάτλερ και ανατροπή στην 4η, κόντρα στον... 44άρη Χαλιμπέρτον - Δείτε βίντεο

Με αντεπίθεση διαρκείας στην 4η περίοδο, οι Μαϊάμι Χιτ έφτασαν στη νίκη κόντρα στους Ιντιάνα Πέισερς με σκορ 142-132

heat_pacers
Ο Τζίμι Μπάτλερ επέστρεψε μετά την απουσία στο ματς απέναντι στους Μπακς, σημείωσε 24 από τους 36 πόντους του στο δεύτερο ημίχρονο, τότε που οι Μαϊάμι Χιτ του είχαν περισσότερη ανάγκη. Ένα επί μέρους 28-6 των Χιτ απέναντι στους Πέισερς, στην 4η περίοδο, καθόρισε το νικητή, παρά την εκπληκτική εμφάνιση του Ταϊρίς Χαλιμπέρτον με 44 πόντους (6/16 τριπ., 9/12 δίποντα, 8/12 βολές, με 10 ασίστ, 3 κλεψίματα σε 39:43)!

Στο πρώτο ημίχρονο οι απίθανοι Πέισερς σημείωσαν 73 πόντους, ωστόσο δέχτηκαν 78 στα άλλα δύο δωδεκάλεπτα.

Ο Όμπι Τόπιν πρόσθεσε 28 πόντους για τους Πέισερς, ενώ οι Μπρους Μπράουν και Μπάντι Χιλντ μέτρησαν 15 και 12, αντίστοιχα.

Ανατροπή χωρίς Αντεμπάγιο
Για τους Χιτ, εκτός του Μπάτλερ, ο απίθανος rookie Χάιμε Βάσκεζ μέτρησε 24 πόντους, ενώ ο Μπαμ Αντεμπάγιο πρόλαβε να καταγράψει 7 πόντους και 4 ριμπάουντ, προτού αποχωρήσει στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς αισθάνθηκε εκ νέου ενοχλήσεις στο πόδι του.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-38, 64-73, 97-103, 142-132