Stoiximan Basket League, Περιστέρι bwin - Καρδίτσα 77-48: Τρίτη σερί νίκη με όπλο την άμυνα - Δείτε βίντεο

Χαντς και Χουγκάζ οι κορυφαίοι της ομάδας του Σπανούλη

peristeri_111
Στο 3-3 ανέβηκε το Περιστέρι Bwin μετά την τρίτη σερί νίκη του στη Stoiximan Basket League. Η ομάδα του Σπανούλη κατάφερε να επικρατήσει με 77-48 της Καρδίτσας και να τη βυθίσει στο 0-6 σε μια δύσκολη αρχή για τους φιλοξενούμενους.

Έλεγξαν το παιχνίδι από την αρχή μέχρι το τέλος οι γηπεδούχοι που ανεβαίνουν συνεχώς στη Basket League μετά το... μουδιασμένο ξεκίνημα.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cwx1widniiyh)

Για τους νικητές ο Χουγκάζ μέτρησε 14 πόντους, ο Χαντς 19 πόντους με 6 ριμπάουντ, ενώ ο Ρένφρο είχε 10 με 6 ριμπάουντ. Στον αντίποδα ο Γουάιτ ήτα πρώτος σκόρερ με 11 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cwx1d64weu5t)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cwx1ec5nl24h)

O Ράγκλαντ έκανε το 9-3 για το Περιστέρι στα μέσα της περιόδου, με τους φιλοξενούμενους να δυσκολεύονται αρκετά στον επιθετικό τομέα. Με το τρίποντο του Χαντς η ομάδα του Σπανούλη κατάφερε να ξεφύγει με 17-3, κάνοντας το... κομμάτι της πάνω στο παρκέ. Η Καρδίτσα μείωσε σε 17-10 με τον Χρηστίδη.

Το Περιστέρι Bwin πάτησε το γκάζι και ξέφυγε με 30-17 στο δεύτερο δεκάλεπτο, τρία λεπτά πριν το ημίχρονο. Ο ΜακΚάλουμ έκανε το 32-19 για την Καρδίτσα στο 19'. Ο Χαντς διαμόρφωσε το 34-19 στο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να μην βρίσκουν λύσεις στην επίθεση τους.

Ο Ντάνγκουμπιτς με τρίποντο έκανε το 41-26 στο 23'. Oι Πρίγκιπες της Δυτικής Όχθης έκαναν το 49-32 με τον Ράγκλαντ στο 27'. Ο Καμπερίδης μείωσε σε 51-41 στο 29' για την ομάδα του Παπανικολόπουλου.

Ο Ρένφρο σκόραρε για το 59-44 με εντυπωσιακό alley oop. Ο Ρένφρο ξανά δεν είχε πρόβλημα να γράψει το 65-45 και να κλειδώσει το ματς στο 35'.

Τα δεκάλεπτα: 17-10, 34-19, 51-41, 77-48

ΠΟΥ ΚΡΙΘΗΚΕ: Το Περιστέρι κράτησε την Καρδίτσα στους 48 πόντους, ενώ την υποχρέωσε να σουτάρει με 3/22 τρίποντα.

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΟΛΩΝ: Ο Χουγκάζ μέτρησε 14 πόντους και βοήθησε πολύ, ενώ ο Χαντς είχε 19 με 6 ριμπάουντ.

ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ: Ο Σμιθ είχε μόλις 2 πόντους σε 18 λεπτά και δεν βοήθησε.

ΣΥΜΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΤΗ ΝΙΚΗ: Ο Ρένφρο ήταν καλός με 10 πόντους και 6 ριμπάουντ.

ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΦΙ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ: Ο Γουάιτ τελείωσε με 11 πόντους και 7 ριμπάουντ, αλλά δεν ήταν αρκετό.

ΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ: Οι 1/6 βολές του Γουάιτ.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΟΥΣ: Το Περιστέρι υποδέχεται το Λαύριο στις 18 Νοέμβρη, ενώ η Καρδίτσα παίζει στις 19/11 με τον Κολοσσό.

ΣΥΡΙΖΑ: Βαθιά προσβλητική και διχαστική η παρουσία Κασσελάκη στην ΚΕ, λέει η ομάδα Αχτσιόγλου

Στη ΓΑΔΑ ο σύζυγος και η κόρη της Ελένης Γερασιμίδου - Καταγγέλλουν ότι προσήχθησαν για μια παλαιστινιακή σημαία

Εύη Βατίδου: Δίωξη για κακούργημα σε βάρος της - Τι λέει ο πρώην σύζυγός της Αλέξης Κούγιας