Serie A: Πέρασε άνετα από τη Σαρδηνία η Ίντερ, 2-0 την Κάλιαρι - Δείτε τα γκολ

Οι Νερατζούρι με γκολ των Ντάμφρις και Λαουτάρο έκαναν το 2X2 στη Serie A - Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Σαλερνιτάνα και Ουντινέζε στο Σαλέρνο

Collage_Maker-29-Aug-2023-01-20-AM-715
Η Ιντερ χρειάστηκε 30 λεπτά για να κάνει τη διαφορά στη Σαρδηνία και με γκολ των Ντάμφρις, Λαουτάρο επικράτησε 2-0 της Κάλιαρι. Ετσι, οι Νερατζούρι πέτυχαν τη δεύτερη διαδοχική τους νίκη και βρέθηκαν στην κορυφή της Serie A μαζί με Μίλαν, Νάπολι, Βερόνα.

Oι Νερατζούρι μπήκαν δυνατά και στο 14′ είχαν δοκάρι με τον Λαουτάρο. Η Ιντερ συνέχισε την πίεση και στο 21ο λεπτό ήρθε το γκολ. Ο Τουράμ έκλεψε και πέρασε την κάθετη για τον Ντάμφρις που πλάσαρε ιδανικά για το 1-0. Στο 30′ ο Ντιμάρκο είχε ωραία ατομική ενέργεια, μοίρασε στον Λαουτάρο που διαμόρφωσε το 2-0. Στο β’ μέρος, οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο και θα μπορούσαν να βρουν και τρίτο γκολ, όμως στο 86' ο Τσαλχάνογλου είδε την προσπάθειά του να σταματά στο δοκάρι.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cv4h1pzkd7v5)

Ισοπαλία στο Σαλέρνο

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Σαλερνιτάνα και Ουντινέζε στο Σαλέρνο, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τον πρώτο τους βαθμό στη σεζόν. Ο Σάμαρντζιτς άνοιξε το σκορ για την Ουντινέζε στο 57', ωστόσο ο Ντία στο 72' έφερε το ματς στα ίσα για τη Σαλερνιτάνα.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cv4gk25iypop)