Πέθανε ο πρώην ιδιοκτήτης της «ΠΑΕ Καλαμάτα», γνωστής και ως «Μαύρη Θύελλα», Σταύρος Παπαδόπουλος.
Ήταν ένας άνθρωπος, που το όνομά του είχε συνδεθεί με την πόλη της Καλαμάτας.
Οδήγησε την ποδοσφαιρική ομάδα της πόλης ως την Α' Εθνική κατηγορία, γράφοντας τις λαμπρότερες σελίδες στην ιστορία της, όπως αναφέρει το tharrosnews.gr.
Ο Σταύρος Παπαδόπουλος δραστηριοποιήθηκε στο Χονγκ Κονγκ στον τομέα των διαμαντιών, ενώ τελευταία είχε ιδρύσει στην πόλη μας τον οίκο ευγηρίας «Παπαδοπούλειον».
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.