Serie A, Κρεμονέζε - Νάπολι 1-4: Διπλό και κορυφή

Επέστρεψε στην κορυφή της Serie A  η Νάπολι που «κλείδωσε» τη νίκη με δύο γκολ στις καθυστερήσεις

26298974
Η Νάπολι ξεπέρασε το εμπόδιο της Κρεμονέζε, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής στη Serie A, νίκησε εκτός έδρας με 4-1 και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cnhlge95i17d)

Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι προηγήθηκε στο σκορ με το πέναλτι του Πολιτάνο (26'), οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ντέσερς (47') και ο Τζιοβάνι Σιμεόνε έδωσε ξανά την πρωτοπορία στους «παρτενοπέι» με το γκολ του στο 78ο λεπτό, ενώ στις καθυστερήσεις ο Λοζάνο πρώτα και μετά ο Ολιβέρα διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cnhjawncpaip)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cnhkjk753u0p)