Στα τελικά του Μουντιάλ 2022 η Βραζιλία μετά τη νίκη της με 1-0 επί της Κολομβίας - Δείτε το γκολ

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Λούκας Πακετά στο 72ο λεπτό

brazil_wins
Το εισιτήριο για την τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 που θα διεξαχθεί στο Κατάρ εξασφάλισε η Βραζιλία μετά τη νίκη της με 1-0 επί της Κολομβίας στο Σάο Πάολο για την 13η αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ στη ζώνη της Νότιας Αμερικής.

Μέχρι το 20ο λεπτό οι Κολομβιανοί είχαν καλύτερες ευκαιρίες, με τη Βραζιλία να ρίχνει την προειδοποιητική βολή στο 35' με τον Ντανίλο να σημαδεύει το δοκάρι.

Τελικά το γκολ για την ομάδα του Τίτε ήρθε στο 72ο λεπτό με τον Λούκας Πακετά να εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο τρόπο την ασίστ του Νεϊμάρ και να νικάει τον Οσπίνα.

Η πέντε φορές παγκόσμια πρωταθλήτρια παρέμεινε αήττητη και στην κορυφή του ομίλου και μαζί με τις Γερμανία και Δανία από τη ζώνη της Ευρώπης έκλεισαν ήδη θέση για το Κατάρ.

Η Σελεσάο αντιμετωπίζει την Τετάρτη τα ξημερώματα (ώρα Ελλάδας) την 2η στη βαθμολογία Αργεντινή στο Σαν Χουαν.

Το SpaceX Crew-3 μετά από ένα ταξίδι 22 ωρών «έδεσε» στον Διεθνή Διαστημικό Σταθμό - Δείτε live

Στο κενό η πρόταση μομφής κατά του Ζάεφ - Συνεχίζει ως έχει η κυβέρνηση των Σκοπίων

Από τη λευκή ισοπαλία Ιρλανδίας-Πορτογαλίας... νικήτρια βγήκε μια μικρή «εισβολέας» - Δείτε βίντεο