Προκριματικά Μουντιάλ: Η Βοσνία... έκοψε βαθμούς από την Γαλλία - Δείτε τα γκολ

Οι «τρικολόρ» παραμένουν στην κορυφή του 4ου ομίλου παρά το 1-1 κόντρα στους Βόσνιους

france_bosnia
Παραμένει πρώτη, αλλά με απώλειες η Γαλλία. Οι «τρικολόρ» πραγματοποίησαν μία μέτρια εμφάνιση και έμειναν στο 1-1 κόντρα στη Βοσνία/Ερζεγοβίνη, για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ στο ματς με ωραίο σουτ του Τζέκο στο 36, με τον Γκριζμάν να ισοφαρίζει με δόση τύχης και χρήση… VAR, στο 40’. Στο μεταξύ, η ομάδα του Ντεσάν έπαιζε και με δέκα παίκτες για σχεδόν όλο το δεύτερο ημίχρονο, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Κουντέ, στο 51ο λεπτό.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cdyubthsz0nt-se)

Νωρίτερα, στο άλλο ματς του ομίλου Καζακστάν και Ουκρανία ήρθαν ισόπαλοι 2-2.

Έτσι, η Γαλλία παραμένει στην πρώτη θέση του γκρουπ, πηγαίνοντας στο 8 βαθμούς, έπειτα από τέσσερα ματς, ενώ από την άλλη οι Βόσνιοι πήγαν στους 2β., έχοντας δώσει τρεις αγώνες.