Copa America, Βραζιλία-Κολομβία 2-1: Ανατροπή και πρόκριση - Δείτε τα γκολ

Φιρμίνιο και Κασεμίρο γύρισαν το ματς και έκλεισαν θέση στα προημιτελικά - Παράπονα των Κολομβιανών για το γκολ της ισοφάρισης - Απίθανο τέρμα απο τον Ντίαζ

βραζιλ
Η Βραζιλία επικράτησε με 2-1 με ανατροπη της Κολομβίας στο Ριο Ντε Τζανέιρο και έκλεισε θέση στα προημιτελικά του 47ου Copa America και περιμένει ποιος θα τερματίσει στην 4η θέση του Α΄ Ομίλού για να μάθει τον αντίπαλο του.

Η Κολομβία έγινε η πρώτη χώρα που σκοράρει εναντίον της Σελεσάο στην φετινή διοργάνωση και μάλιστα το έκανε και με στιλ. Στο 10ο λεπτό μετά από σέντρα του Κουαδράδο από δεξιά ο Ντίαζ με ένα απίστευτο ανάποδο βολ-πλανέ άφησε τους Βραζιλιάνους... παγωτό.

Η Βραζιλία αύξησε την πίεση της και αναζήτησε την ισοφάριση. Προειδοποίησε με τον Νεϊμάρ να σημαδεύει το δοκάρι και στο 78΄με τον Φιρμίνιο έκανε το 1-1 σε μια φάση που θα συζητηθεί. Ο Νειμάρ προσπάθησε να πασάρει, η μπάλα χτύπησε στον διαιτητή Πιτάνα, ο οποίος άφησε τη φάση να συνεχιστεί με τον Ρενάν Λόντι να βγάζει τη σέντρα, τον Φιρμίνιο να  στέλνει τη μπάλα  στα δίχτυα και τους Κολομβιανούς να πέφτουν πάνω στον Αργεντινό ρέφερι, ο οποίος μετά από συζήτηση με το VAR, έδειξε σέντρα.

Η Βραζιλία κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν σε φάουλ του Νεϊμάρ η μπάλα πήγε συστημένη στο κεφάλι του Κασεμίρο και από εκεί στο βάθος της εστίας του Οσπίνα για το τελικό 2-1.

Survivor: Ανατροπή και στον… τάκο Μαριαλένα, Κόρο και Ασημακόπουλος

Τέξας: Απολύθηκαν ή παραιτήθηκαν πάνω από 150 εργαζόμενοι σε νοσοκομείο που αρνήθηκαν να ανοσοποιηθούν

Επίθεση με βιτριόλι στη Μονή Πετράκη: Ο δικηγόρος του ιερέα δράστη περιγράφει το χρονικό του τρόμου