Πετρετζίκης: «Κατεβαίνω» για δήμαρχος και πρωθυπουργός
Το κόμμα του θα ονομαστεί «Ένωση Ελλήνων Μαγείρων - Nammos στην Ομόνοια και Kitchen Lab στη Βουλή οι «προγραμματικές δηλώσεις» του -Λευτέρης Λαζάρου, Δημήτρης Σκαρμούτσος, Γιάννης Λουκάκος, Σωτήρης Κοντιζάς, Έκτορας Μποτρίνι, Λεωνίδας Κουτσόπουλος θα αναλάβουν υπουργικές θέσεις
Μέσω του λογαριασμού του στο Instagramτονίζει πως επειδή η ΔΕΗ εδώ και τρεις μέρες δεν απαντάει, θα «κατέβει για δήμαρχος Αγίας Παρασκευής», καθώς όπως λέει σε ανάλογη περίπτωση θα μπορεί να μαγειρεύει με τον κόσμο.
Μάλιστα δεν μένει μόνο σε αυτό αλλά τονίζει πως σε τέσσερα χρόνια σκέφτεται να «κατέβει για πρωθυπουργός». Παράλληλα αποκαλύπτει και το όνομα του κόμματος το οποίο θα είναι Ε.Μ.Ε (Ένωση Μαγείρων Ελλάδος).
«Ο Δήμος λέει η ΔΕΗ. Η ΔΕΗ υπάγεται στον Δήμο. Τρεις μέρες η ΔΕΗ του Δήμου Αγίας Παρασκευής μάλλον πήγε για χιονοπόλεμο. Η ΔΕΗ δεν απαντάει… Στον γκιόνη τους όλοι… Θα κατέβω για δήμαρχος Αγίας Παρασκευής. Τουλάχιστον σε ανάλογη περίπτωση θα μαγειρεύω για τον κόσμο. Και μετά την τετραετία θα κατέβω για Πρωθυπουργός. Ε.Μ.Ε. Ένωση Μαγείρων Ελλάδος. Θα πάρω και Ντάφι», γράφει χαρακτηριστικά ο Άκης Πετρετζίκης.
Κλείσιμο
Στη συνέχεια δεν παρέλειψε να παρουσιάσει και τις «προγραμματικές δηλώσεις» του κόμματός του. Αυτές περιλαμβάνουνNAMMOS στην Ομόνοια για να μην χρειάζεται ο κόσμος να πηγαίνει στη Μύκονο, μαγείρεμα με την αντιπολίτευση και Kitchen Labστη Βουλή.
Φυσικά εκτός από τις «προγραμματικές δηλώσεις» προχώρησε και στην ανακοίνωση των προσώπων που θα αναλάβουν υπουργικές θέσεις. Μεταξύ αυτών βλέπουμε κριτές του MasterChef, στο οποίο συμμετείχε, όπως ο Λευτέρης Λαζάρου, ο Δημήτρης Σκαρμούτσος και ο Γιάννης Λουκάκος. Ακόμη το υπουργικό σχήμα περιλαμβάνει και τους Σωτήρη Κοντιζά καιΛεωνίδα Κουτσόπουλο.
Στη συνέχεια ανακοίνωσε και «ανασχηματισμό»: «Μποτρίνι Προστασίας του Πολίτη. Κουτσόπουλος Αθλητισμού (να πάρει πρωτάθλημα ο Πανιώνιος) και Δαμαλα τουρισμού για να τα κάνει όλα Μύκονο».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.