Κορωνοϊός: Έχασε τη μάχη ένας 80χρονος στο Ασκληπιείο Βούλας
Ο άτυχος ηλικιωμένος έπασχε από σακχαρώδη διαβήτη - Νωρίτερα κατέληξαν 82χρονος στο Αττικόν, 51χρονος στο Γεννηματάς και 86χρονος στο Ναυτικό Νοσοκομείο Αθηνών
UPD:
Έχασε τη μάχη με τον κορωνοϊό το απόγευμα της Τετάρτης, ένας 80χρονος, που νοσηλεύοταν διασωληνωμένος στο Ασκληπιείο Βούλας.
Ο άτυχος ηλικιωμένος είχε εισαχθεί αρχικά στο Ιπποκράτειο, ωστόσο στη συνέχεια η κατάστασή του επιδεινώθηκε και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο της Βούλας, όπου και εισήχθη στη ΜΕΘ.
Ο 80χρονος έπασχε από σακχαρώδη διαβήτη.
Νωρίτερα, ένας 82χρονος ασθενής, ο οποίος έπασχε από υποκείμενα νοσήματα, κατέληξε στο Αττικόν στις 06:50 κι ένας 51χρονος κατέληξε στο «Γεννηματάς», ενώ νοσηλευόταν σε απλή κλίνη. Και αυτός, ωστόσο, έπασε από υποκείμενα νοσήματα.
Κλείσιμο
Νεκρός από την πανδημία είναι κι ένας 86χρονος, ο οποίος νοσηλευόταν στο Ναυτικό Νοσοκομείο Αθηνών, χωρίς συνοδά νοσήματα.
Σύμφωνα με την ενημέρωση του ΕΟΔΥ το απόγευμα της Πέμπτης, ο συνολικός αριθμός των νεκρών στη χώρα μας ανέρχεται σε 430.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.