Τέννις: Πέρασε η Χάλεπ, ζωντανή η Σερένα

Ένα γκέιμ της Τζίνι Μπουσάρντ χρειαζόταν η Σιμόνα Χάλεπ για να περάσει στα ημιτελικά του WTA Finals. Η Καναδέζα πήρε δύο από τη Σερένα Γουίλιαμς, έτσι η Ρουμάνα είναι η πρώτη που κλείνει θέση στην τετράδα της διοργάνωσης

Εκεί όπου ελπίζει να βρεθεί και η 33χρονη Αμερικανίδα, μετά τη νίκη της με 6-1, 6-1 επί της Τζίνι σε μόλις 57 λεπτά. Θα πρέπει, όμως, να περιμένει μέχρι αύριο, που διεξάγεται το ματς της Χάλεπ με την Ιβάνοβιτς. Για να προκριθεί θέλει νίκη ή ένα σετ της Χάλεπ!

Η Σερένα μπήκε με άγριες διαθέσεις στο ματς με την Μπουσάρντ και δεν άφησε την 20χρονη αντίπαλό της να πάρει ούτε ανάσα. Πληγωμένη από τη χθεσινή βαριά ήττα από τη Χάλεπ, ήταν αποφασισμένη να κάνει ό,τι περνάει από το χέρι της για να παραμείνει στη διοργάνωση... Να δούμε αν θα την ευνοήσει το αποτέλεσμα του τελευταίου ματς του Red Group! Η Τζίνι, βέβαια, αποχαιρετάει το τουρνουά με τρεις ήττες, που δεν είναι και ό,τι καλύτερο για ντεμπούτο. Το σίγουρο, όμως, είναι ότι θα έχει και άλλες ευκαιρίες...

Σε ό,τι αφορά το White Group, ένα μόνο σενάριο είναι υπέρ της Μαρία Σαράποβα. Δική της νίκη σε straight sets επί της Αγκνιέσκα Ραντβάνσκα με παράλληλη straight sets νίκη της Κάρολιν Βοζνιάκι επί της Πέτρα Κβίτοβα. Η Μάσα θα επιστρέψει στο Νο.1 μόνο αν πάρει τον τίτλο και η Σερένα δεν φτάσει στον τελικό. Για να μην σας μπερδέψουμε άλλο με τα σενάρια, μπορείτε στη φωτογραφία να δείτε πώς έχει η κατάσταση...